banner34

banner6

RAN OTO KOSGEBİN YARIŞMASINDA FİNALİST OLDU

RAN OTO KOSGEBİN YARIŞMASINDA FİNALİST OLDU

Şirketler 12.11.2012, 22:00 12.11.2012, 22:00
RAN OTO KOSGEBİN YARIŞMASINDA FİNALİST OLDU
RAN OTO KOSGEBİN YARIŞMASINDA FİNALİST OLDU


BURSA - KOSGEBin başarılı KOBİler ile girişimcilerin geliştirilmesi ve teşvik edilmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlediği "KOSGEB 2012 yılı KOBİ ve Girişimcilik Yarışmasında Ran Oto finale kaldı.

Karacabeyde traktör, ticari vasıta, iş makinası gruplarına yönelik rot ve süspansiyon parçaları üreten, Türk sanayinde 62 yılını geride bırakan ve 5 kıtada 55 ülkeye ihracat yapan NSK Group bünyesindeki Ran Oto, "İhracatçı KOBİ kategorisindeki 5 finalistten birisi oldu.

KOSGEB Bursa Bölge Müdürü Ahmet Akdağ, Ran Oto Genel Müdürü Ömer Kazangili ziyaret ederek KOBİ ve Girişimcilik Yarışmasında finalist olduklarını tebliğ edip tebriklerini sundu ve 20 Kasım 2012 Salı günü Ankarada Swiss Otelde Başbakan Recep Tayyip Erdoğanın da katılımıyla gerçekleştirilecek ödül törenine davet etti.

"KOSGEB 2012 yılı KOBİ ve Girişimcilik Yarışmasında finale kalmış olmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Ran Oto Genel Müdürü Ömer Kazangil, "Özellikle ödülü almak için çalışma yapmış veya yapıyor değiliz. Zaten bu işleri ve çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Bunları yaparken KOSGEB tarafından fark edilip takdir edilmiş olmaktan mutluyuz dedi.

Ziyaret sırasında konuşan KOSGEB Bursa Bölge Müdürü Ahmet Akdağ da, "8 kategorideki 40 finalist arasında İstanbuldan sonra 5 firma ile en çok Bursadan finalist olmasından mutluyuz. Ayrıca İhracatçı KOBİ kategorisinde finale kalan 5 KOBİnin 3 tanesinin Bursadan olması da Bursanın farklılığını ortaya koymaktadır. İhracatçı KOBİ kategorisinde finale kalan Ran Oto, Elsi Elektronik ve Fabio Havalı Süspansiyon ile İşbirliği-Güçbirliği Yapan KOBİ kategorisinde finale kalan Bursa Yapı Kimyasalları ve Bursa Bakkalım AŞyi şimdiden kutlarım şeklinde konuştu.

KOSGEB Bursa Bölge Müdürü Ahmet Akdağ, Ömer Kazangili ziyareti sonrasında Ran Otonun yeni fabrikasını da gezerek incelemelerde bulundu.

KOSGEB tarafından düzenlenen 2012 yılı KOBİ ve Girişimcilik Yarışmasının sonuçları 20 Kasım 2012 Salı günü Ankarada Swiss Otelde Başbakan Recep Tayyip Erdoğanın da katılımıyla gerçekleştirilecek törende açıklanacak. Yılın İnovatif KOBİ Ödülü, Yılın İşbirliği-Güçbirliği Yapan KOBİ Ödülü, Yılın İhracatçı KOBİ Ödülü, Başarılı Girişimci Ödülleri, Yılın Genç Girişimci Ödülü, Yılın Kadın Girişimci Ödülü, Yılın Küresel Doğan Girişimci Ödülü ile Yılın İnovatif Girişimci Ödülünü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan verecek.

Sayı: 862 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18