banner34

banner50

banner6

Raf sistemlerinde köklü marka: GÖKÇELİK

Raf sistemlerinde köklü marka: GÖKÇELİK

Şirketler 15.03.2010, 22:00 15.03.2010, 22:00
Raf sistemlerinde köklü marka: GÖKÇELİK
Raf sistemlerinde köklü marka: GÖKÇELİK

Gökçelik, 34üncü yılını doldurduğu sektörde hedefine emin adımlarla ilerliyor.

Nilüfer Organize Sanayi Bölgesindeki (NOSAB) 2 fabrikasında toplam 12 bin metrekare kapalı alana sahip işletme, 100e yakın çalışanıyla yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere pek çok sektöre raf sistemleri üretiyor. Gökçelik, gıda perakendesi başta olmak üzere, elektronik, giyim, oyuncak mağazaları gibi perakendenin her alanındaki mağazacılık sistemleri için ekipman üreten ve bunların yanısıra fabrika depo sistemleri gibi pek çok alanda faaliyet gösteriyor. Faaliyet alanı rafın olduğu her yer olan Gökçelik, 2008 yılı ihracat verilerine göre Bursanın en çok ihracat yapan 92nci firması.
Şirket 40dan fazla ülkeye ihracat yaparak Türk sanayisini uluslararası arenada temsil ediyor.
YENİ TEKNOLOJİLERE YATIRIM YAPIYOR
1976 yılında Gazcılarda küçük bir dükkanda iş hayatına başlayan Gökçelik Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Aras, yıllar içerisinde şirketi geliştirerek bugün sektörün önde gelen kuruluşları arasına sokmayı başardı. 2008 yılında yapılan otomatik raf hattı yatırımı ile sektöre ve Türkiyeye olan inancını ispat eden Aras, teknolojik üretim hatları ile Gökçeliki el değmeden dakikada sekiz adet raf üretebilen bir sanayi kuruluşu haline getirdi.
Bu yatırım ile ilgili bilgi veren Yalçın Aras, yeni hattın kazandırdığı üretim kapasitesindeki artış ile müşteri portföylerini de geliştirme fırsatı yakaladıklarını belirterek, mevcut üretimlerinin yüzde 50sini ihraç ettiklerini belirterek, hali hazırda 40dan fazla ülkeye yaptıkları ihracatı kısa sürede 50 ülkeye çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.
YENİ ÜRÜNLER
Ar-Ge çalışmalarına da büyük önem veren Gökçelik, sektörün dinamizmine paralel olarak yeni ürünler ve tasarımlar konusunda yoğun bir çalışma temposu içerisinde. Geçtiğimiz aylarda lansmanını yaptığı "Optimal modeli ile kasaaltı tasarımına yeni bir soluk getirdi. Yeni kasaaltı ürünün hakkında bilgi veren Yalçın Aras tasarım çalışmalarından önce Gökçelik tarafından pek çok hipermarket ve süpermarket yöneticisinin ve de özellikle 500e yakın kasiyerin görüş ve önerilerinin alındığını belirtti.
Yenilik ve Ar-Ge çalışmalarının hiçbir zaman sonu olmadığını belirten Aras, Türk raf sektörüne farklı bir soluk getirecek yeni bir hattın da siparişini verdiklerini söyledi.
Dünya genelinde kriz döneminden geçilmesine rağmen Gökçelik olarak geleceğe pozitif baktıklarını ve 2010 yılının geçen yıla göre daha olumlu geçmesini beklediklerini ifade eden Aras, 2009 yılında başlattıkları yeni showroom için inşaata devam ettiklerini de sözlerine ekledi.

Sayı: 723 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18