banner34

banner6

Nesrin-Fuat Bursalı İlköğretim Okulu hizmette

Nesrin-Fuat Bursalı İlköğretim Okulu hizmette

Şirketler 10.12.2012, 22:00 10.12.2012, 22:00
Nesrin-Fuat Bursalı İlköğretim Okulu hizmette
Nesrin-Fuat Bursalı İlköğretim Okulu hizmette

Bursa'nın havlu üretimindeki önemli markalarından Bursalı Havlunun sahibi Fuat Bursalı ve emekli öğretmen olan eşi Nesrin Bursalı tarafından yaptırılan ilköğretim okulu törenle açıldı.
Devlet ve hayırsever desteğiyle inşa edilen 32 derslikli Nesrin - Fuat Bursalı İlköğretim Okulu'nun açılışına Bursa Valisi Şahabettin Harput, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gürsel, öğretmenler ve veliler katıldı.

Fuat Bursalı'nın kendisini tekrar öğrencileriyle buluşturmak için başlattığı okul hayalinden buralara kadar gelindiğini ifade eden emekli öğretmen Nesrin Bursalı, "Emeklilikten sonra öğrencilerimden hiç ayrılmamak üzere emekli ikramiyeme eşim de destek vererek bu okulu yaptırdık dedi.
Açılışta yaptığı konuşmada, hayatının en mutlu günlerinden birini yaşadığını belirten Vali Şahabettin Harput, "Bursada bu şekilde hayırsever insanları görünce gururlanıyorum. İnançlarımız diyor ki; Verdiğin senindir, aldığın değil. Dünyadaki bütün kavgalar almaktan çıkar. Sen alacaksın ben alacağım diye. Ama Sen vereceksin, ben vereceğim diye kavga çıkmaz. Ben veren el olan hayırsever insanlara teşekkür ediyorum. Bursanın eğitim konusunda hala desteğe ihtiyacı var. Ben bu konuda yeni hayırsever isimlerin de çıkmasını bekliyorum. Bu dünyada bırakmayan bir eser, ölünce onun yerinde yeller eser diyerek Hazreti Mevlana'nın sözünü hatırlattı.
32 derslikli Nesrin - Fuat Bursalı İlköğretim Okulu'na 9 Ekim 2009 tarihinde imzalanan protokolle 1 milyon TL nakdi bağış yapıldı. 2010 tarihinde inşaatına başlanan ve resmi açılışı yapılan okul 2011-2012 eğitim öğretim yılına yetiştirildi.

Sayı: 866 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18