banner34

banner6

Mobilya görücüye çıktı

Mobilya görücüye çıktı

Şirketler 22.02.2010, 22:00 22.02.2010, 22:00
Mobilya görücüye çıktı
Mobilya görücüye çıktı

Mobilya sektörünün dünyaya açılan
vitrini İMOBda, Vanessa tasarımları
iki kategoride birincilik ödülüne değer görüldü.

170 ülkeye mobilya ihracat eden Türk Mobilya Sektörü, yeniliklerini İstanbul Mobilya Fuarında görücüye çıkardı.
2-6 Şubat 2010 tarihleri arasında CNR Expo Fuar Merkezinde düzenlenen fuar, İstanbul Fuarcılık tarafından MOSDER (Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği) desteğiyle gerçekleştirildi.
7.5 milyar doları iç pazar, 1.5 milyar doları da ihracat olmak üzere 9 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşan Türk Mobilya Sektörü, tasarımlarıyla da dikkatleri üzerine toplayarak gelişimini hızla sürdürüyor.
İMOB tarafından düzenlenen 2010 tasarım yarışmasında, VANESSAya iki kategoride 1.lik ödülü verildi. Yemek Odası, Yatak Odası, Genç Odası, Oturma Grubu, Aksesuar ve En iyi fuar Standı olmak üzere toplam altı kategoriden oluşan tasarım yarışmasına, sektörün önemli ve başarılı firmaları yer aldı.
En İyi Oturma Grubu ve En İyi Fuar Standı Tasarımı kategorilerinde 1.lik ödülü alan VANESSA, herkesin tartışmasız hemfikir olduğu ürünlerinin tasarımlarıyla gerek katılımcı firmalarda gerek ziyaretçilerde hayranlık uyandırdı.
VANESSAnın En İyi Oturma Grubu kategorisinde aldığı ödülü VANESSA Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aydına, Yedi Tepe Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümünden Yrd. Doç. Dr. Füsun Cüraoğlu takdim etti.
En İyi Fuar Standı kategorisi ödülü ise MOBSAD Başkanı Nuri Gürcan tarafından VANESSA Genel Müdürü Cevat Aksoya takdim edildi.
Sunuculuğunu Vatan Şaşmazın yaptığı yarışmada VANESSAya ödül kazandıran ürünlerden Oturma Grubu Mehmet Gündüz (tasarımcı), Fuar Standı ise Hayri İşçimen (iç mimar) tarafından hazırlandı.
Sektördeki tasarım anlayışını geliştirmekamacıyla organize edilen bu önemli yarışmanın bu yılki jürisinde; Doç. Dr. Seçil Şatır (İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı), Yrd. Doç. Dr. Yavuz Irmak (Yeditepe Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı), Yrd. Doç. Dr. Füsün Cüraoğlu (Anadolu Üniversitesi Endüstriyel Tasarım), Ece Yalım (Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Başkan Yardımcısı) ve Adnan Serbest yer aldı

Sayı: 720 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18