banner8

banner6

banner17

'Mesleğim Geleceğim' projesine BUİKAD'dan ödül

Hitachi Grup fabrikalarından Chassis Brakes International, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında hayata geçirdiği ‘Mesleğim Geleceğim’ projesi ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Firma, ‘Mesleğim Geleceğim’ projesi ile Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD) tarafından ‘Yılın Kadını Destekleyen Şirketi’ ödülüne layık görüldü.

Şirketler 08.03.2021, 20:42 08.03.2021, 20:42
'Mesleğim Geleceğim' projesine BUİKAD'dan ödül
Hitachi Grup fabrikalarından Chassis Brakes International, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında hayata geçirdiği ‘Mesleğim Geleceğim’ projesi ile adından söz ettirmeye devam ediyor.
Firma, ‘Mesleğim Geleceğim’ projesi ile Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD) tarafından ‘Yılın Kadını Destekleyen Şirketi’ ödülüne layık görüldü. Pandemi nedeniyle bu yıl online olarak gerçekleştirilen 12. Geleneksel BUİKAD Ödül Töreni’nde konuşan Hitachi Grup Şirketleri Bursa Fabrikası Genel Müdürü Murat Bayram, böylesine değerli bir ödüle layık görüldükleri için oldukça mutlu ve gururlu olduklarını söyledi.
Sektörün dünyadaki en büyük markalarından biri olarak; toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması ve kadınların her alanda eşit bir şekilde yer alabilmelerini sağlamak amacıyla aktif çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Bayram, “Şirket olarak 2018 yılından beri Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Prensiplerinin (WEPs) imzacısıyız. “Kızını meslek okuluna gönder, mesleği geleceği olsun!” sloganıyla başlattığımız ve kamuoyunda da geniş yankı bulan ‘Mesleğim Geleceğim’ projemiz de aslında, bu çalışmalarımızın bir yansıması olarak ortaya çıktı.
Projemiz ile orta okulda eğitim gören kız öğrencilerin meslek liselerine yönlendirilmesine, meslek seçiminde toplumsal cinsiyet kalıplarından kaynaklanan ön yargıların yıkılmasına ve fırsat eşitliğinin önemine dikkat çekmeyi amaçladık” dedi.
Toplum genelinde önemli bir farkındalık oluşturduk, projenin oldukça güzel sonuçları olduğunu dile getiren Bayram, bölgedeki kız çocuklarının meslek edinmelerini sağladıklarını kaydetti. Bayram, proje ile toplum genelinde önemli bir farkındalık oluşturduklarını belirterek, “Projeye başladığımız bölge olan Karacabey’de, meslek lisesini tercih eden kız öğrenci sayısının artırılmasını planladık ve ne mutlu ki bunda da çok başarılı olduk. Bununla gurur duyuyoruz. Bu tip projeler hem Bursa hem de ülkemiz için çok önemli. Bizlere bu anlamlı ödülü layık gören BUİKAD’a da firmamız adına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorumlar (0)
banner14
18
kapalı
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?