banner34

banner50

banner6

Kaplanlar, Üniversite ile işbirliği yapacak

Kaplanlar

Şirketler 26.11.2012, 22:00 26.11.2012, 22:00
Kaplanlar, Üniversite  ile işbirliği yapacak
Kaplanlar, Üniversite
ile işbirliği yapacak
İnsana değer verme ve değerlerini koruma bilinci ile soğutma sektöründe öncü bir kuruluş olarak 1978 yılında kurulan Kaplanlar Soğutma, sanayi üniversite işbirliği sayesinde dünya çapında Ar-Ge projelerine imza atacak.
Üniversite-sanayi işbirliği çalışmaları kapsamında Uludağ Üniversitesi ile Kaplanlar Soğutma arasında imzalanan protokolle eğitim, staj, Ar-Ge işbirlikleri gibi birçok alanda ortak çalışmalar yapılacak.
Dünyanın önde gelen soğutma sistemi üreticilerinden bir tanesi olan Kaplanlar Soğutma, uluslararası piyasalarda etkin rekabet için Ar-Geye büyük önem veriyor. Bu çalışmalar kapsamında imzalan işbirliği protokolü de her iki kurum için de büyük faydalar sağlayacak.
Kaplanlar Soğutmada düzenlenen imza töreninde bir konuşma yapan Kaplanlar Soğutma Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Kaplan; "Kaplanlar Soğutma olarak üniversite ile yapılacak her türlü işbirliğine açığız. Bu tarz işbirlikleri hem sanayinin hem de üniversitelerde eğitim alan öğrencilerin gelişimi adına çok önemli dedi. Kaplanlar Soğutma Genel Müdürü Duygu Kaplan ise yaptığı konuşmada; "Kaplanlar Soğutma olarak ürünlerimizin büyük çoğunluğunu yurtdışına ihraç ediyoruz. Bu nedenle dünya markaları ile rekabet ediyoruz. Bu rekabet sürecinde en büyük avantajımız ve farklılığımız Ar-Gemiz. Ar-Ge yatırımlarımız sayesinde Tesco, Wallmart gibi dünya devi şirketlerin projelerini alabildik.
Şimdi Uludağ Üniversitesi ile yaptığımız işbirliği ile bu AR-GE çalışmalarımızı daha da ileriye taşıyacağız. Ayrıca bu protokol ile Uludağ Üniversitesi öğrencileri için de staj ve iş imkanları yaratılacak olmasını da çok önemsiyorum. Her iki kuruma da bu protokol hayırlı olsun dedi.

Sayı: 864 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18