banner34

banner50

banner6

İzmir Yolunda bir kutup yıldızı

İzmir Yolunda bir kutup yıldızı

Şirketler 19.11.2012, 22:00 19.11.2012, 22:00
İzmir Yolunda bir kutup yıldızı
İzmir Yolunda bir kutup yıldızı
Masachi
Ofis mobilyası üretiminde Masachi markasıyla fark yaratmaya devam eden Artofis, İzmir Yolu üzerinde açtığı bin 900 metrekarelik showroomla sektördeki iddiasını bir kez daha ortaya koydu.
Bursadaki ilk satış mağazasını geçtiğimiz ay faaliyete geçiren Artofis, "Sektörünün kutup yıldızı sloganıyla lanse ettiği Masachi markasını büyütmeye devam ediyor.
Berrusa, Grup Koltuk ve Artofisten oluşan üç şirkette "Masachi markasıyla ofis mobilyası üretimi gerçekleştirdiklerini belirten şirket ortaklarından Rıdvan İşbaşaran, kendi markalarıyla ofis mobilyası fabrika satış mağazası açmaktan dolayı mutlu olduklarını dile getirdi.
Eşsiz konsept ve farklı tasarımlara sahip Masachi marka ofis mobilyalarının sektörde önemli bir açığı kapattığını ifade eden İşbaşaran, yaklaşık 20 ülkeye ihracat yapan şirketlerinin çok iyi bir yılı kapatmaya hazırlandığını söyledi. 200 kişiden oluşan bir ekiple büyümeye ve gelişmeye devam ettiklerinin altını çizen İşbaşaran, sektörel fuarlara katılımlarının bir sonucu olarak bu yıl ilk defa Zimbabve, Angola, Gana ve Nijeryaya ihracat gerçekleştirmenin gururunu yaşadıklarını kaydetti.
Önümüzdeki dönemde ise Kuzey Afrika ülkelerini hedef Pazar olarak belirlediklerinin altını çizen İşbaşaran, "Ayrıca 12 bin 100 metrekare olan üretin alanımızı, daha da büyüterek ekonomiye olan katkımızı artırmayı hedefliyoruz. Dış pazarda güçlenmek ve satışlarımızda ihracatın payını yükseltmek için çalışıyoruz. Türkiyede markalaşmak en önem verdiğimiz konulardan biri. Bu nedenle iç piyasada 49 ilde 22 bayi ve 79 satış noktasına ulaştık. Sektörümüzün gelişmesine yönelik çalışmalarımız da söz konusu. Keza Türk ekonomisinin gidişatı, en net biçimde bizim sektördeki faaliyetlerden takip edilebilir. Çünkü yeni bir fabrika ya da yeni bir işyeri açıldığında ofis mobilyası alınması gerekiyor. Dolayısıyla bizim sektörde hareket oluştuğunda, anlıyoruz ki ekonomi olumlu seyrediyor. Tam tersi durumda ise olumsuz giden bir şeyler olduğunu söylemek mümkün. Mevcut durumda şöyle bir tespitte bulunmak istiyorum. 2011 yılı bizim açımızdan iyiydi. Bu yılın ilk çeyreğinde durgunluk olmasına rağmen şu dönemde bir artıştan söz etmek mümkün diye konuştu.
Komşu ülkelerde, siyasi belirsizliklerin ortadan kalkması halinde ciddi manada ekonomik hareket başlayacağını vurgulayan İşbaşaran, Ortadoğunun önemli bir Pazar olduğunu vurgulayarak "Sadece bizim için değil, akla gelebilecek her türlü sektör Ortadoğu ülkelerinde ciddi satış rakamlarına ulaşabilir dedi.

Sayı: 863 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18