banner34

banner50

banner6

Isıl işlemin lider firması Bodycote Istaş

Isıl işlemin lider firması

Şirketler 05.04.2010, 21:00 05.04.2010, 21:00
Isıl işlemin lider firması Bodycote Istaş
Isıl işlemin lider firması
Bodycote Istaş

30 yıldır ısıl sektöründe hizmet üreten Istaş 2006 yılında dünya devlerinden Bodycote ile yaptığı ortaklık sayesinde sektördeki pastadan en büyük payı alan firmalardan biri oldu.

30 yıldır ısıl sektöründe hizmet üreten Istaş 2006 yılında dünya devlerinden Bodycote ile yaptığı ortaklık sayesinde sektördeki pastadan en büyük payı alan firmalardan biri oldu.
1979 yılında İzmirde Tuz banyoları ile ısıl sektörüne giren, 90lı yıllara gelindiğinde 5 farklı şehirde 6 fabrika ile ISTAŞ ısıl işlem olarak sektöre hizmet verdiklerini belirten Bodycote Istaş Türkiye Genel Müdürü Barış Telseren, İzmir, Bursa, İstanbul, Ankara ve Adana fabrikaları ile ağırlıklı olarak otomotiv, makine ve havacılık sektörüne ısıl işlem desteği sunduklarını söyledi.
2006 yılında Dünya üzerinde 350 fabrikası ile sektörün lider firması olan Bodycote ile ortaklık yapıp bu tarihten itibaren yollarına Bodycote Istaş olarak devam ettiklerini vurgulayan Barış Telseren, 2010 hedeflerini ve yeni projelerini şöyle değerlendirdi:
"Bodycote ile birleştikten sonra şirketimizin yönetim şeması bir miktar değişti. Türkiye olarak biz Bodycoteun Orta Avrupa gurubundayız. CEG olarak adlandırılan bu gurubun merkezi Almanyadır ve bizimle beraber Polonya, Hollanda ve Romanya gibi ülkelerde bu gurubun içerisinde.
Çözüm üretiyoruz
1979 yılında genç ve idealist, Metalurji Mühendislerinin kurduğu bu şirket temelde tek bir prensip ve ilke etrafında toplanır. Bodycote Istaş ısıl işlem alanındaki eksikliği, geride kalmışlığı gidererek tüm sektörlerin ve dolayısı ile ülkemizin ilerlemesini sağlamayı amaçlamaktadır. Bu doğrultuda temel prensibimiz, yeni teknolojik yatırımlar yapmak, bu yatırımları müşterilerine tanıtarak ülke olarak ısıl işlem yetersizliğinden dolayı gerçekleştiremediğimiz projeleri birlikte gerçekleştirmek, ülkemize katma değer sağlamak ve yetersiz görülen noktalara bilgi ve tecrübesini ekleyerek çözüm üretmektir.
Güvene dayalı hizmet
Isıl işlem bilgiye, bilime, tecrübeye dayanan yoğun metalurjik bilgi gerektiren özel, geniş ve oldukça riskli bir konudur. İlk kurulduğu yıllardan beri bu bilince sahip olan Bodycote Istaş yatırımlarını önce insan sonra ekipman olarak yapmıştır. Her fabrikasında en ağır kriz dönemlerinde bile en az 4 metalurji ve malzeme mühendisi bulundurmuş, en alt kadrosu dahil çalışan sirkülasyonunu minimum seviyede tutmuştur.
Yeni yatırımlara devam
2009 döneminde başlayan ve 2010 yılında da devam edecek olan en büyük yatırımımız havacılık sanayi üzerine oldu. Bu doğrultuda 2010 yılı içinde İstanbul fabrikamıza öncelikle AS9100 ve sonrasında NADCAP Kalite Belgesini almayı hedefliyoruz.

Sayı: 726 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18