banner34

banner50

banner6

İNKAYA DOĞAL GAZA KAVUŞTU

İNKAYA DOĞAL GAZA KAVUŞTU

Şirketler 10.12.2012, 22:00 10.12.2012, 22:00
İNKAYA DOĞAL GAZA KAVUŞTU
İNKAYA DOĞAL GAZA KAVUŞTU
Müşteri odaklı yaklaşımlarıyla Türkiye Enerji sektörüne katma değer sağlayan EWE AGnin en büyük Türkiye yatırımı Bursagazın çevre yerleşim birimlerine yaptığı yatırımlar hız kesmeden devam ediyor. Gelecek nesillere Mavi Bir Gökyüzü, Yeşil Bir Bursa bırakma sloganıyla çalışmalarını aralıksız sürdüren Bursagaz, yatırımlarında sınır tanımıyor.
Bursagaz yatırımları kapsamında 05.12.12 tarihinde; Uludağ yolunda bulunan Osmangazi İlçesine bağlı İnkaya mahallesinin imarlı kısımları da yapılacak gazlama işleminin ardından doğalgaza kavuşmuş olacak.
13 Kasım Salı günü başlanan altyapı çalışmaları, elverişsiz hava koşullarına rağmen 3 hafta gibi kısa bir sürede tamamlandı. Altyapı çalışmaları kapsamında İnkaya mahallesinde 2.350 m ana hat, 1.000 m servis hattı ve 65 adet servis kutusu imalatı tamamlandı.
Konuyla ilgili bilgi veren Bursagaz Yapım Kontrol Birimi yöneticisi Mete Kürşat KARAKAŞ, söz konusu çalışmanın Bursanın hassas güzergâhlarından birinde yer aldığını, bunun için gerekli tüm yol ve trafik izinlerinin alınarak çalışma programının özel olarak hazırlandığını belirtti.
Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi tarafından gerekli trafik düzenlemeleri yapılarak, trafik akışının kesintisiz sürdürülmesi amacıyla alternatif güzergâhlar devreye alındı.
Çalışmalar, Bursagaz saha teknisyenlerinin kontrolünde yüklenici firma çalışanları tarafından bölgenin zor çalışma şartları ve elverişsiz hava koşullarına rağmen hızla tamamlandı. Çalışmalarda çevreye olabilecek olumsuz etkinin en aza indirilmesi amaçlandı.
Mete Kürşat KARAKAŞ, çalışmalarla birlikte kazı güzergahındaki asfalt imalatlarının da tamamlandığını ifade ederek çalışmalar boyunca işbirliği ve koordinasyonları için başta Büyükşehir Belediyesi Aykome ve Ukome daire başkanlıkları çalışanları olmak üzere ilgili kuruluşlara, ayrıca gösterdikleri sabır ve hoşgörü için bölge ve Bursa halkına teşekkürlerini iletti.

Sayı: 866 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18