banner34

banner50

banner6

Hüseyin Özdilek'ten başarı öyküleri

Hüseyin Özdilek'ten başarı öyküleri

Şirketler 19.11.2012, 22:00 19.11.2012, 22:00
Hüseyin Özdilek'ten başarı öyküleri
Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler ve Genç Girişimciler kurulları ‘Girişimciler ve Başarı Öyküleri' isimli bir panel düzenledi. Türkiye'de girişimcilik anlamında önemli gelişmeler kaydeden Özdilek Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek ve 2012 Türkiye Kadın Girişimcisi ödülünü alan EPSA Yalıtım Ambalaj ve Yapı Kimyasalları Yönetim Kurulu Başkanı Nurcan Özdemir'in katılımıyla önceki akşam yapılan panelde iki usta isim hayat ve iş tecrübelerini salonu dolduranlarla paylaştı.
Kendi işini kurmak isteyen girişimcilerin büyük ilgi gösterdiği panelde Türkiye'nin Kadın Girişimcisi seçilen EPSA Yalıtım Ambalaj Yapı Kimyasalları Yönetim Kurulu Başkanı Nurcan Özdemir başarı yolculuğunu anlattı. Kısa bir sinevizyon sunumu ile konuşmasını yapan Nurcan Özdemir, iş hayatındaki başarının birinci kuralının aile desteği olduğunu ve kendisinin iş hayatındaki başarısında eşi ve ailesinin büyük bir payı olduğunu ifade etti. Nurcan Özdemir, 5 yıl sonra Türkiye'de, 10 yıl sonra da dünyada tanınan bir marka olmak istediklerini ifade etti. İş hayatının bir anlamda risk almak olduğunu da belirten Nurcan Özdemir, en önemli unsurlardan birisi de kaliteli, iyi ürün üretmek olduğunu söyledi. Türkiye'de özellikle kadın girişimcileri harekete geçirmek için aldığı ödüllerle üzerine daha büyük görevler düştüğünü belirten Özdemir, Girişimciliğin gerektirdiği dayanıklılık ve duygusal zeka kadınlarımızda mevcut, ülkemizdeki kadın girişimci potansiyelini açığa çıkarmalıyız" dedi.
Türkiye'de girişimcilik anlamında önemli gelişmeler kaydeden Özdilek Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek ise, bir firmanın Türkiye ve dünyada marka olabilmesi için önce kurumsallaşması gerektiğini belirtti. Özdilek markasının başarısının altında yatan ilkelerin dürüstlük, heyecan, kurumsallaşma, firma kültürüne ve değerlere sahip çıkmak olarak sıralayan Özdilek, firmasının gelişimi ve hayat hikayesini anlattı. Özdilek "Müşteri odaklı düşünmeyen firmaların ayakta kalması mümkün değildir. Ekip ruhunu çok iyi oluşturduk ve takım çalışmasını başardık. Hedeflerinize ulaşmak için takım çalışmasını güçlendirin" şeklinde konuştu.
Kendi iş yolculuğundan da örnekler veren Özdilek şunları kaydetti: “1971 yılında 4 ay süreyle Avrupa´yı dolaştım, bu yurtdışı seyahati bana büyük tecrübe kazandırdı. Yurtdışında dil öğrenmek, okumak ve çalışmak istiyordum. Yurtdışında olunca bizim insanımızın ne kadar cana yakın olduğunu, ne güzel hasletlere sahip olduğunu gördüm. 1971 yılında iki adet Bursa yapısı dokuma tezgahı ve ödünç devere ile, 5 personel ve yıllık 10 ton üretim kapasitesi ile havlu ve bornoz imalatına başladık. İlk defa gece vardiyasını başlatan Özdilek firmasıdır. Bunu yapmamızın ana nedeni, sabit maliyetleri daha aşağıya çekmekti, işçilerimize yemek, süt vermeye başladık. 1976 yılına geldiğimizde Sümerbank´ın 400 mağazasında Özdilek ürünleri satılır hale geldi. Üretimimizin 4 katı kadar daha piyasadan alımla Sümerbank mağazalarında başladığımız satışlarda iyi para kazandık. Herkes nitelikli olmak zorunda, müşteriye daha doğal, daha kaliteli ürünler satılmalı. En önemlisi de gelişmeyi kimse durdurmamalı.”

Sayı: 863 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18