banner34

banner50

banner6

Halis, enerji sektöründe de markalaşacak

Halis

Şirketler 07.01.2013, 22:00 07.01.2013, 22:00
Halis, enerji sektöründe de markalaşacak
Halis, enerji sektöründe de markalaşacak

BP Türkiye partnerliği yanında enerji sektörüne yönelik yatırımlarıyla da ön plana çıkan Halis, elektrik üretimi gerçekleştirmeyi hedefliyor.
Bursada kurulu 2 istasyonu ile BP markasını temsil eden Halis Petrol, BP Türkiyenin en yüksek taşıtmatik cirosuna sahip istasyonu olarak faaliyetlerini sürdürüyor.
Taşıtmatik; yani araç akaryakıt otomasyon sisteminde BP Türkiyenin önemli bir partneri olan Halis, aynı zamanda en yüksek taşıtmatik cirosuyla rakiplerine fark atıyor.
BP Türkiye partnerliği yanında enerji sektörüne yönelik yatırımlarıyla da ön plana çıkan Halisin 2. kuşak yöneticilerinden Elif Palancı, hali hazırda serbest tüketici konumundaki firmalara elektrik enerjisi satışı yaptıklarını söyledi.
Böylece firmaların elektrik faturalarını önemli oranla düşürdüklerini ifade eden Elif Palancı, asıl hedeflerinin elektrik üretimi olduğunu belirtti.
Her ne kadar konum itibari ile enerji sektöründe olsalar da asıl meselenin elektrik üretimi olduğuna dikkat çeken Elif Palancı, "Şu anda sadece elektrik satışı ile ilgileniyoruz, fakat gelecekte üretici konumuna geçmek için araştırma çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bildiğiniz gibi elektrik enerjisi üretimi; hidroelektrik, rüzgar, doğalgaz, termik santraller gibi farklı yollardan sağlanıyor. Bu alanda sayısız problemle karşılaşıyoruz. Çünkü elektrik enerjisi üretimi Türkiye için daha yeni sayılabilecek bir sektör konumunda. Serbest tüketiciler bu konu hakkında yeterli bilgiye sahip olmadıkları için kafaları karışmış durumda. Bildiğiniz gibi dağıtım bölgelerinin birçoğu özelleşmiş, yakın gelecekte diğer dağıtım bölgeleri de özelleşecek. Şu an ihale hazırlıkları sürmekte, ancak firmalardan, halen dağıtım bölgelerini devletin bir kurumu olarak görenler çoğunlukta. Halbuki bu bölgeleri işletenler özel sektör firmaları, aynı Türk Telekom örneğinde olduğu gibi. Öncelikle firmalara bunu anlatıyoruz ve elektrik faturalarından nasıl fayda sağlayacaklarını gösteriyoruz. Her zaman yüksek iskonto almanın gerçek fayda sağlamadığını anlatmaya çalışıyoruz. Ekibimiz bu konuda oldukça bilgilendirilmiş durumda. Yaşanan gelişmeler ve kanun değişiklikleri hafta sonu toplantılarımızda irdelenmektedir. Satış ekibimiz gerçekten büyük bir özveri ile çalışmaktadır, buradan kendilerine bir kez daha teşekkür etmek isterim diye konuştu.

Sayı: 870 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18