banner34

banner6

Güleryüz Cobra İstanbul BUSWORLD Fuarında

Güleryüz Cobra İstanbul BUSWORLD Fuarında

Şirketler 29.03.2010, 21:00 29.03.2010, 21:00
Güleryüz Cobra İstanbul BUSWORLD Fuarında
Güleryüz Cobra İstanbul BUSWORLD Fuarında

Güleryüz A.Ş., COBRA otobüslerinin yeni versiyonlarını fuarda sergiliyor.

40 yılı aşan iş tecrübesi ile, yolcu taşıma aracı üretiminde, sektöründe lider kuruluşlardan biri haline gelen Güleryüz Otomotiv A.Ş., Güleryüz Cobra marka otobüslerini tanıtmak için, 25-28 Mart 2010 tarihleri arasında İstanbul BUSWORLD Fuarına katıldı.
Çeşitli kapasitelerde ve kullanım amaçlarına göre Bursada 70 bin metrekare alan üzerine kurulu tesislerinde, tasarımı, planlaması, yüzde yüz yerli sermaye ile üretimlerini gerçekleştiren Güleryüz Otomotiv A.Ş., Güleryüz Cobra marka otobüsleri ile toplu taşımacılıkta tüm engelleri ortadan kaldırmayı hedefliyor. Engelli yolcuların şehiriçi ulaşım standartlarını yükseltmek için yeni Ar-Ge faaliyetlerine ara vermeden, ihtiyaçlar doğrultusunda yeni çözümler ve modeller üretmeye devam ediyor.
Ürün yelpazesinde bulunan 4 modelin, Busworld Turkey 2010 Fuarında A 16 Hall 2de sergilenmesinden büyük heyecan duyduklarını belirten firma yetkilileri, yolcu taşıma aracı üretiminde kendilerine güvendiklerini ve satış sonrası hizmetleri ile de sonuna kadar ürünlerini desteklediklerini belirtti.
Yetkililer, Güleryüz Cobra otobüslerinin 9 m. – 9.20 m. - 10.5 m. – 11 m. – 12 m. – normal ve alçak tabanlı, çift katlı, otomotik ve manuel şanzımanlı motor seçeneklerini kapsayan şehiriçi, turistik tip ve servis tipinden oluşan toplam 12 model versiyonu bulunduğunu söylediler. Yakıt tasarrufu ile de ön planda tutulan Güleryüz Cobra otobüsleri, elektromanyetik retarder, ABS - ASR, klima, Webasto ısıtıcı bulunan araçlar, ZFnin 6S 1200 BO şanzımanı veya ZFnin Ecomat 4 otomatik şanzımanı ile sunuluyor. Yetkililer, fuarda sergilenen otobüsleri şöyle sıraladılar:
• Cobra GD 272 LF Alçak Taban: 280 Bglik motora ve ZF akslara sahip. 12 metrelik araç, azami 30+66 ayakta yolcu kapasiteli, engelli araçların rahatlıkla inip binmesini sağlayan rampa yatırma sistemi, 1 engelli aracının araç seyir halindeyken rahatça durabilecekleri alan mevcut.
• Cobra GD 160 LF 9.20 m uzunluğuna sahip, 25+1+45 ayakta yolcu kapasiteli, 1 engelli aracı içine alabilecek şekilde, araç seyir halindeyken rahatça durabilecekleri şekilde dizayn edilmiştir. Üretilen bu otobüsün alçak tabanlı ve basamaksız oluşu, tüm yolcuların rahat iniş-biniş yapmalarını sağlarken; geniş koridorlar, kapıların yerleri ve boyutları, koltuk sayısı ve yerleşimleri ise otobüs içinde rahat edilmesini sağlıyor. Tekerlekli sandalye giriş sistemi, otobüse iniş binişin rahatlığını maksimum seviyeye taşıyor. Ulaşımı keyifli kılıyor.
• Cobra GL9 L Şehirlerarası lüks tipi: MANın 220 Bglik motorları ve ZF aksları kullanılıyor. Örme şasili araçta hava körüklü süspansiyon sistemi bulunuyor. 11 metre uzunluğunda, azami 44 yolcu kapasitesi bulunan Cobra GL9 yolcularına büyük bir otobüsün sunacağı rahatlığı sağlıyor.
• Cobra DD Üstü açık çift katlı turizm amaçlı otobüs: DAF 310 Bg 2lik Euro 5 motor ve ZF aksları kullanılıyor. 11 metre uzunluğunda 12+48 toplam 60 kişi kapasiteli.

Sayı: 725 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18