banner34

banner50

banner6

Etkili, Verimli Buluşmaların Doğru Adresi Tüyap Bursa!

Etkili

Şirketler 31.12.2012, 22:00 31.12.2012, 22:00
Etkili, Verimli Buluşmaların Doğru Adresi Tüyap Bursa!
Etkili, Verimli Buluşmaların Doğru Adresi Tüyap Bursa!

İstanbul'dan Sonra En Büyük ve En Önemli Fuar Alanına Sahip Şehir Olan Bursa'da Yer Alan Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi, 6 Salon, 2 Fuaye ve Açık Alandan Oluşan Toplam 140.000 m2 Alanı ile 2013 Fuarlarına Hazır.

Tüyap Bursa Fuarcılık Anonim Şirketi, 2002 yılında düzenlediği ilk fuar projesinden 2012 yılı sonuna kadar başarı ile gerçekleştirdiği toplam 191 fuar ile sektördeki 12 yıllık deneyimi ve bilgi birikimi, 6 ayrı salon, fuaye ve açık alandan oluşan toplam 70.000 m2 lik sergileme alanı ile fuarcılık alanında lider bir firma olarak yeni projelerle 2013 fuarlarının çalışmalarına yoğun bir şekilde devam etmektedir.
Ersözlü "2012 Yılı Süresince 63 Ülkeden 640.889 Ziyaretçiyi Tüyap Bursa Çatısı Altında Buluşturduk. "
Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Sayın İlhan Ersözlü; "Bursa şehri; üretim değerleri, bölgeden yapılan ihracat ve yurtiçi pazar payı dikkate alındığında tüm sektörlerin ihtiyaç duyduğu büyük bir pazarı teşkil ediyor. Bu özelliklere sahip Bursa şehrinde 2012 yılı süresince, 39 ülkeden 2190 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile düzenlenen 23 ayrı fuar projesiyle, Türkiye hariç 63 ülkeden ve yurt genelindeki 77 ilden gelen 640.889 nitelikli ziyaretçiyi ağırlayarak hem Bursa hem de bölge ekonomisine katkı sağladık. Yatığımız araştırmalara göre fuarlarımızda yarım milyar doların üzerinde iş bağlantısı gerçekleştirilmiştir." dedi.

2013 yılında düzenleyeceğimiz fuarların konuları sırası ile; Mobilya ve Dekorasyon, Kitap, Eğitim, Yapı ve İnşaat, Isıtma, Soğutma, Havalandırma ve Doğalgaz, Belediye İhtiyaçları, Unlu Mamuller Teknolojileri, Pastane ve Fırın Ekipmanları, Avcılık ve Doğa Sporları, Tarım ve Hayvancılık, 2011 yılından itibaren iki senede bir yaptığımız Oto Show, Metal İşleme Makineleri, Sac İşleme Makineleri, Elektrik – Elektronik ve Otomasyon, Hırdavat ve İş Güvenliği, İcatlar, Endüstriyel Su Teknolojileri'dir. Sektörlerin lider markaları ile alıcılarını Tüyap Bursa çatısı altında buluşturmaya devam edecek 2013 yılı fuarlarımız arasında ilk defa düzenlenecek olan üç fuar bulunmakta olup bu fuarların ilki; "Anadolu'nun en büyük mobilya fuarı" olma hedefi ile 20 - 24 Şubat 2013 tarihleri arasında düzenleyeceğimiz MODEKS 2013 Mobilya, Dekorasyon ve Aksesuarları Fuarı'dır. Türk mobilyasını dünyaya tanıtacak Modeks Fuarı'ndan sonra UNTEK Fuarı'nı 18 - 21 Nisan 2013 tarihleri arasında gerçekleştireceğiz. Ülkemizin en kapsamlı unlu mamuller teknolojileri fuarını; Türkiye Unlu Mamul Makine Üreticileri Birliği Derneği (TUMMAB) işbirliğinde, Türkiye Fırıncılar Federasyonu, Endüstriyel Fırıncılar Birliği desteği ile düzenleyeceğiz. 2013 yılında ilk kez organize edilecek son fuarımız ise; Uluslararası Patent Birliği (UPB) işbirliğinde, patent bilincini uyandırmak amacı ile yola çıkılarak, 5 - 8 Aralık 2013 tarihleri arasında düzenleyeceğimiz İCAT 2013 Yeni Fikirler, Yeni Buluşlar Fuarı'dır.
TOBB Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin açıkladığı rakamlara göre, 2013 yılında Türkiye genelinde 452 adet fuar projesi gerçekleşecektir. Bu rakamın 106 tanesini TÜYAP'ın bünyesinde düzenlenecek olması doğru yolda olduğumuzun bir göstergesidir. Konuyu Anadolu'da düzenlenecek fuarlar olarak ele aldığımızda görüyoruz ki 221 fuar projesinin 25 tanesi Bursa'da düzenlenecektir. Bu sayılar Bursa'nın en çok fuar düzenlenen şehirler arasındaki yerini sağlamlaştırmaktadır.
Ersözlü "Fuarcılık Sektörü Mena Bölgesine Kayıyor"
Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Sayın İlhan Ersözlü; "UFI Uluslararası Fuarlar Birliği'nin 2006 - 2011 yılı verilerine baktığımızda dünya fuarları sayısından Avrupa'nın ve Kuzey Amerika'nın paylarının düştüğünü, Asya Pasifik ülkelerinin paylarının arttığını görmekteyiz. Şöyle ki; Avrupa'nın payının % 50'lerden % 48'lere, Kuzey Amerika'nın payının % 26'dan % 24'e düştüğünü, Asya Pasifik ülkelerinin ise % 16'dan % 20'ye çıktığını görüyoruz. Türkiye'nin de içinde bulunduğu Orta Asya ve Kuzey Afrika'yı kapsayan Mena bölgesinin dünya fuarcılığından aldığı pay artış göstererek % 2'ye çıkmıştır. Ciddi bir artışın söz konusu olduğu % 2'lik rakamın %1'lik dilimini tek başına Türkiye almaktadır. Bu veriler bize bölgemizde ciddi bir kalkınma hamlesi olduğunu göstermektedir. "dedi.
Düzenlendiği ilk yıllardan beri katılımcı sayıları ve nitelikleri ile ön plana çıkan Bursa Doğa Av Fuarı, Yapı Yaşam Fuarı, Bursa Tarım Fuarı, Bursa Hayvancılık Fuarı, Bursa Metal İşleme Teknolojiler Fuarı ve Belex Fuarı, 2012 yılı itibari ile "Uluslararası Fuar" niteliği kazanmıştır. Önümüzdeki dönemde başvurusu yapılarak uluslararası fuarlar takvimine eklenecek son fuarımız ise sektörün tek fuarı olan Kalıp Avrasya Fuarı'dır.
Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. olarak, 2013 yılı süresince düzenleyeceğimiz 17 fuar projesi ile 50 ülkeden 2.750 firma ve firma temsilciliğini, 70 ülkeden 850.000 ziyaretçiyi Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi çatısı altında buluşturmayı hedeflemekteyiz. Yıllardır büyük başarıyla gerçekleştirdiğimiz ve geleneksel hale gelen fuarlarımızda, önümüzdeki yıl 350.000 ziyaretçiyi Türkiyenin dört bir tarafından Bursaya getirerek şehrin turizmine ve tanıtımına da katkıda bulunacağız.
Detaylı Bilgi için;
Sektörleri Tüyap Bursa çatısı altında buluşturacak Fuarlar hakkında daha detaylı bilgi almak için www.tuyap.com.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
Sanayi kenti, tarihi ve kültür doğa kenti olan Bursa'nın ülke genelinde düzenlenen verimli ve büyük buluşmalara ev sahipliği yapan fuarları gerçekleştirmesinde önemli paya sahip olan başta T.C. Bursa Valiliği olmak üzere, Bursa Büyükşehir Belediyesine, Bursa Ticaret ve Sanayi Odasına, T.C. Ekonomi Bakanlığı'na, Türk İşbirliği ve Kalkınma Ajansı'na (TİKA), KOSGEB Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme Dairesi Başkanlığına, Meslek Odalarına, Tüm Sivil Toplum Kuruluşlarına, tüm çözüm ortaklarımıza, değerli basınımıza ve Bursa halkına teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. olarak, sektördeki 12. yılımızı kutlayacağımız 2013 yılında da sizlerden aldığımız güç ile çalışmalarımıza devam edecek, fuar sayısını ve konularını artırarak hem yurtdışından hem de yurtiçinden ilgilileri Bursaya getirerek ilimizin tanıtımına, ülke ve şehir sanayisine ve ticaretine katkı sağlamaya devam edeceğiz.

Sayı: 869 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18