banner8

banner6

banner11

E-MAK dünyaya 'asfalt fabrikası' ihraç ediyor

Agrega üretimi için yerli mühendisleriyle çevreci ve yüksek kalite standartlarında devasa makineler üreten E-MAK, “anahtar teslim” olarak onlarca ülkeye ihracat yaptı. E-MAK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Gencer, “Bugüne kadar 200’ü aşkın asfalt fabrikası ürettik.

Şirketler 02.11.2020, 20:39 02.11.2020, 20:39
E-MAK dünyaya 'asfalt fabrikası' ihraç ediyor
Agrega üretimi için yerli mühendisleriyle çevreci ve yüksek kalite standartlarında devasa makineler üreten E-MAK, “anahtar teslim” olarak onlarca ülkeye ihracat yaptı.

E-MAK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Gencer, “Bugüne kadar 200’ü aşkın asfalt fabrikası ürettik. Bunların büyük bir kısmı Almanya’dan Kazakistan’a, Sibirya’dan Arabistan çöllerine, Cezayir’den Mısır’a kadar geniş bir alana yayıldı” dedi. Bursa’daki tesislerinde asfalt ve madencilik makineleri üreten firma, yerli mühendisleriyle çevreci ve yüksek kalite standartlarında geliştirdiği, yol yapımında kullanılan fabrika bileşenlerini dünyanın birçok ülkesine ihraç ediyor. Osmangazi ilçesi Yunuseli Mahallesi’nde kurulu fabrikada sipariş üzerine üretilen devasa makineler, “anahtar teslim” olarak alıcıların adreslerine götürülüp kuruluyor. E-MAK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Simge Grup bünyesinde asfalt plentleri ve agrega (beton, asfalt üretiminde kullanılan kum, çakıl, kırma taş gibi malzemeler) sistemleri ürettiklerini söyledi.

E-MAK 200’ü aşkın fabrika imal etti

Firmayı, babası Nezir Gencer’in, Karayolları Genel Müdürlüğü’ndeki görevinden ayrılmasının ardından arkadaşlarıyla bir araya gelerek kurduğunu belirten Gencer, bugüne kadar 200’ü aşkın asfalt fabrikası imal ettiklerini ve onlarca ülkeye ihracat yaptıklarını anlattı. Geçen yıl Almanya, Fransa, Suudi Arabistan, Kazakistan, Tacikistan, Kuzey Makedonya ve Kosova’ya satış yaptıklarını belirten Gencer, “Bunların büyük bir kısmı Almanya’dan Kazakistan’a, Sibirya’dan Arabistan çöllerine, Cezayir’den Mısır’a kadar geniş bir alana yayıldı. Ülkemizde de çok önemli otoyol projelerinin en önemli kalemlerinden biri olan asfalt fabrikalarını müteahhitlerimiz kullanıyor ve yollarımızı yapıyor. İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir başta olmak üzere belediyelerin yüzde 90’ına yakınında E-MAK asfalt plentleri çalışıyor.” diye konuştu. Gencer, ihracatta özellikle Avrupa ülkeleri ve Rusya’ya yoğunlaştıklarını dile getirdi. Asfalt sektöründe yeni makineler icat ederek sektöre kazandırdıklarını bildiren Gencer, ilk geliştirdikleri agrega fabrikası “Simge Challenger” ile tamamen tozsuz asfalt üretimiyle yüzde 50 tasarruf sağladıklarını aktardı.

Yorumlar (0)
15
açık
banner12