banner8

banner6

Burtom'un 26'ncı yıl gururu

Uzm. Dr.

Şirketler 15.02.2021, 20:12 15.02.2021, 20:12
Burtom'un 26'ncı yıl gururu
Uzm. Dr. Erol Kılıç tarafından 1994’te kurulan Burtom, kuruluşunun 26’ncı yılını tamamlamanın gururunu yaşıyor. Pandemi döneminde de yatırımlarına hız kesmeyen Burtom, pandemi sonrasındaki dönemde de kaliteli sağlık hizmetlerini sürdürmeyi hedefliyor.
İlk olarak tıbbi görüntülemeyle Bursalılara hizmet vermeye başlayan Burtom, süreç içeierisinde önce muayene ardından da laboratuvar ve nükleer tıpı da bünyesine katmasıyla tanı merkezi statüsüne kavuştu.
2000’li yıllardan itibaren kamu hastanelerine de ileri tıbbi görüntüleme hizmetleri vermeye başlayan Burtom, şu anda 10 ayrı ilde kamu hastanelerinin MR, BT gibi ileri görüntüleme hizmetlerini de üstlenip, ulusal bir firma konumuna ulaştı.
5 ayrı merkezde ayda 200 bin tanı ve tedavi
Ardındaki süreçte laboratuvar ve görüntüleme hizmetlerinin ötesinde, tanı merkezi ve tedavi hizmetlerini de bünyesine katan Burtom Sağlık Grubu, beş ayrı şirketi ile ayda yaklaşık 200 bin hastaya tanı ve tedavi hizmeti sunuyor.
Burtom Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Uzm. Dr. Erol Kılıç, pandemiye rağmen hizmetlerini kesintisiz sürdürdüklerini ve bu dönemde dahi yatırımlarına ara vermediklerini vurguladı.
2020’de 2 milyon euro’luk yatırım
2020 yılında 2 milyon Euro’yu aşan yatırıma imza attıklarını söyleyen Uzm. Dr. Kılıç, “Bünyemize kattığımız 3 Tesla Mr cihazı ile sadece Bursa’da değil, tüm Türkiye’deki en üst teknolojili görüntüleme hizmetini sunmaya başladık. Bu cihaz geniş hacmiyle, MR çekiminde müzik dinleyip, film izleme konforu sunuyoruz. Hastalar böylelikle MR korkusunun önüne geçiyor. Ayrıca cihazın sahip olduğu ileri teknoloji sayesinde beyin, omurga, batın ve eklem tetkiklerini en iyi kalitede yapabiliyoruz. Bunun yanında risk taraması amaçlı tüm vücut MR incelemesi, kalp ve beyin taraması, prostat tarama ve tanısını bu cihazımız ile gerçekleştirebiliyoruz” dedi. Uzm. Dr. Kılıç yatırımlarını anlatmayı şöyle sürdürdü; “Gerçekleştirdiğimiz Multislica (Çok Kesitli) Bilgisayarlı Tomografi yatırımımız ile saniye içerisinde kalp anjjiyosu, damar incelemeleri, akciğer taramaları ve diğer beyin, batın, damar, kemik tomografi tetkiklerini üst görüntü kalitesiyle yapabilir hale getirdik. Pandemi döneminde hastaların yaşadığı akciğer tutulumlarını da bu teknoloji sayesinde saptadık.” Uzm. Dr. Kılıç dış görüntüleme alanında yaptıkları yatırımlar ile diş hekimlerinin kullandıkları teknolojiyi en üst teknolojiye taşıdıklarını dile getirdi.
Kamu yatırımları da devam etti
Teknolojik yatırımların yanı sıra tüm şubelerini yenilediklerini anımsatan Uzm. Dr. Kılıç, bu süreçte kamu yatırımlarına da ara vermediklerini kaydetti. Uzm. Dr. Kılıç, Eskişehir ve Bursa Şehir Hastanesi’nde uyguladıkları görüntüleme, nükleer tıp, radyoterapi, onkoloji hizmetlerini Tekirdağ Şehir Hastanesi’nde de kullanmaya başladıklarını dile getirdi. Burtom Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Uzm. Dr. Erol Kılıç sözlerini şöyle tamamladı; “Pandemi dönemini sağlıklı bir şekilde atlatmak ve umutla beklediğimiz normal günlere ulaşmak için kaliteli hizmete yönelik ciddi yatırımlar gerçekleştirdik. Umudumuz 2021 yılından itibaren pandeminin sonlanması, insanlarımızın eski mutluluğuna ve normal yaşamlarına dönmesi. Biz de, Burtom Sağlık Grubu olarak bilgi birikimimiz ve kaliteden ödün vermeyen tecrübemiz ile onların yanında olup, kaliteli sağlık hizmeti vermeye devam edeceğiz.”

 

Yorumlar (0)
10
parçalı bulutlu