banner34

banner50

banner6

Bursa Hava Yolları'na ilk adım

Bursa Hava Yolları'na ilk adım

Şirketler 12.11.2012, 22:00 12.11.2012, 22:00
Bursa Hava Yolları'na ilk adım
Bursa Hava Yolları adıyla kurulması planlanan şirket ile ilgili tarihi adım atıldı.
Heykel Valilik Binasında, Bursa Valisi Şahabettin Harput'u ziyaret eden Arap Birliği Turizm Teşkilatı Başkanı Dr. Bandar Fahad El-Fehaid, burada Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin de katılımı ile Bursa'da kurulması planlanan Bursa Hava Yolları Şirketinin kurulması için iyiniyet protokolü imzalandı.
Protokol imza töreninde konuşan Vali Harput; “Bugün önemli bir karara imza atıyoruz. Bursa'nın bugüne kadar rüyası olan, Bursa Hava Yolları adıyla kurulması hep gündemde olan, Bursa Hava Yolları'nın kurulması konusunda Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Bursa Ticaret Odası ile birlikte, Arap Turizm Örgütü Arasında bir süredir devam eden görüşmeler bugün nihayete ermiş ve şimdi bu ortak mutabakat metnini imzalayacağız. Bu mutabakat metnine göre havayolu şirketimiz kurulma noktasında tam bir mutabakatla, konu aramızda bir protokole bağlanacaktır. Protokolün içerisinde yer alan maddelerden önemli bir madde bir iyi niyetle bu şirketin kurulmasını müteakip şirketin şartlarının, faaliyetlerinin ve diğer teknik hususların bir ay içerisinde taraflar arasında görüşülerek kesinleştirilmesi ve akabinde şirket kuruluşunun resmiyete dönüştürülmesi amaçlanmaktadır. Bugün burada iyi niyet protokolü çerçevesinde bu işin tahakkuku için yola çıktığımızın bir göstergesi olarak bu işbirliği protokolünü atıyoruz. Hem Bursa için hem de Arap Turizm Örgütü için hayırlı olmasını diliyoruz.” dedi
Gene önemli olan güzel bir protokole imza atıyoruz diyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise yaptığı konuşmasında; “Yaklaşık iki yıldır sürdürdüğümüz çalışmanın sonunda bugün Bursa Valiliği ile Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte, Arap Turizm Birliği ile ortak iyi niyet sözleşmesini imzalamış oluyoruz. İnşallah hedefimiz en kısa zamanda bu çalışmaların sürdürülerek nihayete eriştirilmesi ve hem Bursa'mız açısından ve ülkemiz açısından, Arap dünyası açısından güzel bir hizmetin bir an önce başlaması. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyoruz.” Dedi.
Bursa Valimize ve Sayın Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı'na çok çok teşekkür ediyorum diyen Arap Birliği Turizm Teşkilatı Başkanı Dr. Bandar Fahad El-Fehaid; “Turizm taşımacılığı noktasındaki Bursa Hava Yolları'nın kurulmasıyla ilgili bir protokolün hazırlığı içerisindeyiz. Bilindiği üzere Bursa şehri turizm açısından çok önemli, birinci sırada gelen şehirlerden bir tanesi. Arap ülkeleri için özellikle çok önemli bir turizm kenti. Arap ve Türk işbirliğinin göstergesi olarak ilk buluşmaya imza koymuş, ev sahipliği yapmış bir şehir ve geçen ay, bu yılın içerisinde Nisan ayında yapılan o büyük buluşmanın en önemli meyvelerinden bir tanesi de bugün imza koyacağımız bu protokoldür. Biz Arap tarafı olarak, bu kurulmakta olan havayollarına her türlü desteği ve yardımı göstereceğimizi söylüyoruz. Bu kurulacak olan havayolları hiç şüphesiz ki Bursa için önemli bir turizm getirisi olacak ve turizmi burada hareketlendirecektir. Çok yakın bir tarih içerisinde 127 bin Arap turist ailesi Bursa'ya gelip konaklamıştı. Tabi ki buna katkı koyanlar başta Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin hükümetidir, Turizm Bakanı'dır, Bursa Vilayeti Belediyesidir ve burada bu konuyla ilgili olan herkesin bu konuda katkısı söz konusudur. Düşünün ki, hayal edin ki burada bir hava yolu olduğu zaman bu sayı onlarca kat artacaktır. Sonuç olarak Allah'ın izniyle bereketiyle yürüyelim. Tabi ki başlangıçta ve sonda şunu söyleyebiliriz ki, Arap ülkeleri ile Türkiye arasında çok önemli bağlantılar vardır, bağlar vardır, kardeşlik bağları vardır, tarihi bağlar vardır, kültürel bağlar vardır. Bunları da hatırlatmak isterim. Burada gizli bir virüs var gibi. Buraya gelen insan bu virüsü kapıyor ve bir türlü buradan, Bursa'dan çıkamaz hale geliyor. Mesela bizde değerli bir dostumuz, Lübnan'dan yatırımcı bir arkadaşımız geldi ve gelir gelmez burada ev alıp yerleşmeyi düşündü. Ve tabi ki başka diğer yatırımcılar, Arap yatırımcılar bunun yanında daha var gelip yerleşmeyi düşünen. Bu vilayetin, Valiliğin, halkının iyiliği, güzelliği onların tabi başında gelen Sayın Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanı, değerli valiliğin değerli üyeleri ihlaslı duruşları, iyi niyetleri gelen misafirleri kucaklıyor ve onların buraya daha fazla ilgi göstermesine ve burada kalmalarını sağlıyor. Size başarılar diliyorum, her türlü ilerlemeyi, gelişmeyi inşallah Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gölgesinde her türlü gelişmeyi ve ilerlemeyi tahakkuk edersiniz. Tabi ki burada Sayın Turizm Bakanımızı, kardeşimizi de unutmayalım. Onlar ve sizlerle birlikte önce Bursa'da ve Türkiye'nin diğer illerinde her türlü gelişmeye destek olacağız.” Dedi.

Sayı: 862 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18