banner34

banner6

Bölgesinde sektörünün en büyük fuarları gerçekleştiriyor: TÜYAP

Bölgesinde sektörünün en büyük fuarları gerçekleştiriyor: TÜYAP

Şirketler 22.03.2010, 22:00 22.03.2010, 22:00
Bölgesinde sektörünün en büyük fuarları gerçekleştiriyor: TÜYAP
Bölgesinde sektörünün en büyük fuarları gerçekleştiriyor: TÜYAP

Bursa ile dünya ticareti arasında köprü vazifesi gören TÜYAP 2010da da başarılı organizasyonlara imza atmaya hazırlanıyor.
2001 yılından bu yana Bursada faaliyet gösteren Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş.nin, "Fuarlar Kenti olma özelliği taşıyan Bursada geleceğe umutla baktığını belirten Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Ersözlü, İstanbuldan sonra 2.O büyük fuar merkezi olduğunu söyledi.
Tüyap Bursa Uluslararsı Fuar ve Kongre Merkezinin 6 salondan oluşan 35 bin m² kapalı ve 20. bin m² açık olmak üzere toplam 164 bin 500 m² alanda hizmet verdiğini belirten İlhan Ersözlü, kuruluşundan günümüze kadar 128 adet fuar projesini başarıyla bölge ve ülke ticaretinin hizmetine sunduklarını söyledi.
Tüyap yurtdışı ofisleri Bulgaristan, Gürcistan, İran, Rusya, Suriye, Makedonya kanalıyla yapılan tanıtımlar, T.C. Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı ve TİKA Türkiye İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile yapılan ortak çalışmalar doğrultusunda fuarlara profesyonel alım heyetleri getirerek ülke ekonomisine katkıda bulunduklarını anladan Ersözlü, "2002 yılından itibaren düzenlediğimiz fuarlarımızı yurtiçi ve yurtdışından 4 milyonu aşkın ziyaretçi gezmiştir. Tüyap Bursa olarak gerçekleştirdiğimiz her yeni fuar, yeni ve kaliteli projeleri beraberinde getirmektedir. 2010 yılında Kitap, Eğitim, Sağlık, Yapı ve İnşaat, Isıtma, Soğutma, Havalandırma ve Doğalgaz, Gıda ve Gıda İşleme, Otel, Kafe ve Restaurant Ekipmanları, Kalıp, Ambalaj ve Plastik, Otomotiv, Avcılık ve Doğa Sporları, Bebe ve Çocuk Hazır Giyimi, Tarım ve Hayvancılık, Tekstil Makineleri ve Kimyasalları, Metal İşleme Makineleri, Elektrik – Elektronik ve Otomasyon ile Sac İşleme Makineleri konularında toplam 19 adet fuar düzenleyeceğiz.
Fuar programımıza her yıl yeni fuarlar ekleyerek Bursa sanayisine katkıda bulunuyoruz. Diğer yeni fuarımız da 22 – 25 Nisan tarihleri arasında Gıda / Gıda – Tek Fuarı ile eş zamanlı olarak düzenleyeceğimiz HOREKA 2010, Hotel, Restaurant, Kafe Ekipmanları Fuarıdır dedi.Tüyap Bursanın kısa vadeli hedeflerine de değinen Ersözlü, sözlerini şöyle tamamladı:
"Bölgesinde sektörünün en büyük ve kapsamlı fuarlarını gerçekleştiren Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş.nin hedefi her geçen gün daha da gelişerek ve büyüyerek, Bursanın uluslararası arenada varlığını kanıtlamaktır. 2010 yılında Avrupa, Ortadoğu, Arap Yarımadası, Kuzey Afrika, Kafkasya ve Uzakdoğu bölgelerinden olmak üzere dünyanın dört bir yanından 750 bin ziyaretçiyi Bursaya getirmeyi hedefliyoruz. Ayrıca yurtiçi hedefimiz ülkemizin tüm şehirlerinden fuar alanımıza ziyaretçi getirmektir.

Sayı: 724 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18