banner34

banner6

BEBKA SANAYİCİNİN YANINDA

BEBKA SANAYİCİNİN YANINDA

Şirketler 03.12.2012, 22:00 03.12.2012, 22:00
BEBKA SANAYİCİNİN YANINDA
BEBKA SANAYİCİNİN YANINDA

Hasanağa OSBde üretim yapan Profil Sanayi Ticaret. A.Ş kuruluşu olan 3S Kalıp Aparat Makine Sanayi Ticaret A.Ş firması kendi bünyesinde Test Laboratuvarı kurdu. Firma BEBKA (Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı) desteği ile kurduğu Test laboratuvarında, Saç Metal Kalıp üretiminde kullanılacak yeni ürünleri kendi bünyesinde test edebilecek.

- "AR-GE ÇOK ÖNEMLİ
Profil Sanayi Ticaret A.Ş ve 3S Kalıp Makina Sanayi Ticaret A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Sezayi Sezer, otomotiv yan sanayii sektörünün en büyük sıkıntısının yenilikçi ve katma değeri yüksek ürünler geliştirememek olduğuna dikkat çekti. Bu gerçekten yola çıkarak son yıllarda ar-ge çalışmalarına çok önem verdiklerini çok sayıda yeni ürünü piyasaya sunduklarının altı çizen Sezer, "Bu laboratuvarda ar-ge çalışmalarımızda ürettiğimiz yeni ürünleri ve mevcut ürünlerdeki yeniliklerimizi; çatlak, sertlik, yüzey pürüzü, ve geometrik ölçüm testlerini yapabileceğiz. Böylece yurt içi ve yurt dışı pazara sorunsuz ürünler sunacağız dedi.
Kurdukları laboratuvarda AB Kalite standartlarının gereği olan tüm testlerin uygulanacağını, böylece geliştirdikleri ürünlerin özellikle yurt dışı pazarlarda kolayca pazar bulacağını vurgulayan Sezayi Sezer, "Ülkemizin otomotiv yan sanayiinin gelişmesine büyük katkı yapacak bir projeye BEBKAdan sağladığımız destek ile gerçekleştirdik. Bu nedenle BEBKAya ülkemizin sanayisi ve sanayicisine sağladığı katkı nedeniyle teşekkür ediyorum dedi.

- "BURSAYA TÜBİTAK KATKISI YETERSİZ
Sezayi Sezer açıklamasında Bursada otomotiv ve otomotiv yan sanayi sektörünün birçok ilden daha iyi durumda olduğunu ancak yine de kurulu işletmelerin, katma değeri yüksek bilgi ve teknoloji yoğun ürünleri geliştirmekte sıkıntı yaşadıklarını da vurguladı. Söz konusu sektörlerinin kalbinin attığı Bursanın TÜBİTAK desteklerinden de hak ettiği payı alamadığını belirten Sezer, "Bursa son 8 yılda TÜBİTAK desteklerinden sadece yüzde 17,5 pay alabildi ve desteklerden yararlanan iller arasında 3. sıradadır diye konuştu.
Bu sonuçta Bursadan TÜBİTAKa gerektiği kadar başvuru yapılamamasının da etkisi olduğuna vurgu yapan Sezayi Sezer, "Çünkü TÜBİTAKa yapılan başvuruların sadece yüzde 8i Bursadandır. Ülkemizin cari açığının kapanması için yenilikçi ve katma değeri yüksek ürünlere yönelmemiz gerekiyor. Profil Sanayii Ticaret A.Ş ve 3S Kalıp Makina olarak bu gerçekten yola çıkarak son yıllarda ar-ge yatırımlarımıza çok önem veriyoruz dedi.

Sayı: 865 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18