banner34

banner6

Aslında biz onu heryerde GÖRÜYORUZ!

Aslında biz onu heryerde GÖRÜYORUZ!

Şirketler 01.03.2010, 22:00 01.03.2010, 22:00
Aslında biz onu heryerde GÖRÜYORUZ!
Aslında biz onu heryerde GÖRÜYORUZ!

Mağaza ve Marketlerin Mimarı olarak tanımlanan ÜÇGE, çağdaş perakende sektörünün Türkiyedeki gizli kahramanı.

Tekstil ve otomotivden sonra, Bursayı uluslararası platformda Raf Kenti olarak tanıtmayı başaran ÜÇGE, 65 ülkeye yaptığı ihracat ile bu özelliğini, dünyanın her ülkesine taşımayı hedefliyor.
GÜÇ-GÜVEN-GÖRKEM
Perakende dünyasının gelişim sürecini doğru analiz ederek; bakkal-marketlerden butik mağazalara, unlu mamül reyonlarından ayakkabı ünitelerine, kırtasiyeden nalbur-hırdavata, bijuteri-tuhafiyeden eczaneye, yapımarketten elektronik eşyaya, mutfak gereçlerinden çok amaçlı lojistik depo raf sistemlerine varan, farklı mal ve hizmet gruplarını koşulsuz müşteri memnuniyeti ile üreten ÜÇGE Ailesi, Bursa sanayisinin ilk 100 firması arasında yer alan, bir sanayi devi...
Hangi konuda faaliyet gösteriyorsanız gösterin, evrensel anlayışımızdan destek alıp, geniş ürün yelpazemizden faydalanabilirsiniz felsefesiyle, alan sınırı tanımayan sektörün lideri, ücretsiz; proje ve danışmanlık ile 365 gün 24 saat, girişimcinin en ciddi destekçisi...
1 NUMARA...
Çağdaş perakendenin Türkiyede yerleşmesinde en önemli rolü üstlenen Bursa Çınarlarından ÜÇGEnin hikayesi, 34 yıl önce, bir Eylül sıcağında başlar... İki kişiyle ticari yaşamdaki yerini alan işletme, Gökçin ARASın kaptanlığında yelken açar kalite yolculuğuna. Ve bu zorlu yolculuk, 1991 yılından günümüze Güç-Güven-Görkem (3G) ilkeleriyle bütünleşen ÜÇGE ismi ile devam ediyor... Sektörün lideri ve izleneni konumundaki işletme, öngörüsünü 3G ilkelerinden hareket ile uluslararası düzeyde de 1 Numara olma hedefine kilitlemişken; perakende sektörünün uluslararası düzeye ulaşabilmesi için, özgörevini de daha kaliteli ürünü, daha ekonomik fiyat ile, daha kısa sürede teslim etmek olarak belirlemiş durumda.
İLKLER KENTİ...
Ekonomik gerçeklerin yanı sıra, Hacivat-Karagöz gölge oyunu, Firdevsiden Süleyman Çelebiye, Bakiden Eşref Paşaya, yetiştirdiği yüzlerce şair ile Bursa, gerçek bir entelektüel bir kent...
İlk Osmanlı parası, ilk tiyatro, ilk Tıbbiye Mektebi, ilk Belediye Kanunu, ilk basımevi, Piccinatonun koruma planıyla BURSA, adeta bir ilkler kenti.
Ve bu, İlkler Kentinde, sanayideki ilkleriyle bütünleşmiş bir de ÜÇGE var : İlk toz boya üniteleri, ilk roll-forming hatları, ilk hijyenik blok raf, ilk punch-pres, ilk point-point, ilk konveyörlü kasa altlığı, ilk profil delme-bükme, ilk bystronic lazer, ilk hıgh-rack, ilk CE Marking, RW-TÜV onaylı ilk IS0 9001... Bu ilkler öylesine çok ki, hiç bitmiyor, halen devam ediyor...
DEPO RAF SİSTEMLERİ
Perakende dünyasında olduğu kadar, lojistik sektörü depo raf sistemlerinde de ciddi yatırımlar yapan işletme, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Organize Sanayi Bölgesinde, geçtiğimiz yıllarda Oyak Renaultdan sonra en büyük yatırımı gerçekletirdi...
Bugün, 5 ayrı fabrikasında 80 bin metrekare kapalı alanda kapasitesini 5 kat artıran ve yüksek teknoloji içeren esnek üretim hatları sayesinde, butik çözümler de sunabilen ÜÇGE Ailesi, konusunda uzman 600 çalışanı ile, kalite yolculuğunu sürdürüyor. Şirketin kurucucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Gökçin Aras bizim yatırım heyecanımız bitmez derken, insan kaynağına olan yatırımlarının da dikkat çekici olduğunu belirtiyor. Aras, yılın ikinci çeyreğinde Kestel Sanayi Bölgesindeki Depo Raf Sistemleri yapılanmasında, teknolojik yatırımların yanı sıra, kapalı alanlarını 10 bin metrekare daha genişleteceklerini ifade ederek, ekonomiye can vermeye devam ettiklerinin altını çiziyor.
TÜRKİYENİN HER NOKTASINDA...
Yüksek kalite standardı, karakteristik özelliğimizdir diyebilen ÜÇGE Ailesi, bir ilke daha imza atarak, tüm ürünlerine 3 yıl garanti verebilen ender firmalardan biri. Üretilen mal ve hizmetlerin, tanıtım ve uygulamalarını, Potansiyel Müşteri Araştırma Programı (POMAP) ile Türkiyeyi karış karış gezen, sektörün uzman isimleri, Müşteri Kraldır ilkesinden hareketle 24 saat içersinde, ücretsiz, proje ve danışmanlık desteği sunuyor. Türkiye hizmet ağı, Merkez Bursa olmak üzere, K.Marmara, G.Marmara, İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa, Tekirdağ-Çorlu, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Samsun, Çorum, Trabzon, Kayseri, Malatya, Erzurum ve Diyarbakır olmak üzere 18 Bölge Ofisi ile yürütülüyor.
65 ÜLKEYE HRACAT
Yalın Üretim ve Göstergelerle Yönetim tercihi ile her noktada verimliliği esas alan işletme, bugün 65 ülkeye dışsatım yapabilen, büyük bir güç.
Artan dış istemler doğrultusunda, kalitesi ve fayda-fiyat dengesi uluslararası pazarda kabul görmüş mal ve hizmetleri ile, dünyanın her ülkesinde olmak gibi bir hedefi de var ÜÇGEnin. Ve bu hedefine Dünya Liderliği ile ulaşmayı öngörüyor.
Yönetim Kurulu Başkanı Gökçin Aras, liderliğe giden yolda, ileri teknoloji tercihinin yanı sıra, yatay örgütlenme modeliyle de, pek çok işletmeye örnek olduklarını belirtirken Güç-Güven-Görkem ile bütünleşen ÜÇGEnin, temel anlayışını bir kez daha hatırlattı :
- Daha hızlı, daha yükseğe, daha güçlü

Sayı: 721 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18