banner8

banner6

Akyükselen 2021'de de hız kesmiyor

Şirketler 11.01.2021, 20:16 11.01.2021, 20:16
Akyükselen 2021'de de hız kesmiyor


İnşaat sektöründe sürekli artan girdi maliyetlerinin uzun bir süredir durağanlık yaşayan sektörün daha da daralmasına sebebiyet verdiğini söyleyen Akyükselen İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şeref Demir, buna rağmen üretimlerine Beşevler, Fatih Sultan Mehmet ve Hürriyet’teki yeni projelerle devam ettiklerini ifade etti.

GÖKSEL BAŞARAN
10 yıl önce kurulmalarına rağmen Bursa’da yaptığı projeler ve sağladığı güvenle sektörde öncü firmalardan biri olan Akyükselen İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şeref Demir, A Sınıfı Müteahhit Belgesi’ne sahip sınırsız iş yapabilme kapasitesindeki firmalar arasında bulunduklarını belirtti. Bu zamana kadar 10 binin üzerinde konut yaptıklarını belirten Demir, üretimlerine Beşevler, Fatih Sultan Mehmet ve Hürriyet’teki yeni projelerle devam ettiklerini ifade etti. Özellikle Hürriyet’in merkezinde yer alan ve 260 daireden de 25 ticari alandan oluşan yeni projesi Yükselenpark Hürriyet Projesi’ni görücüye çıkardıklarını söyleyen Şeref Demir, “Hürriyet Mahallesi’nde Tarım İl Müdürlüğü’nün hemen yanında Bulgaristan Konsolosluğu karşısında 70 yıllık meşe ağaçlarının ve yeşilliklerin içerisindeki projemiz konut ve işyerlerinden oluşuyor. 2+1, 3+1, 4+1, 4+1 dubleks, 5+1 dubleks, 6+1 dubleks daire seçeneği ile samimi bir yaşam alanı yaratma arzusundayız” dedi. Tüm dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına alan koronavirüs salgınından en çok etkilenen sektörlerin başında inşaatın geldiğini söyleyen Demir, “Pandemi, insanların satın almayla ilgili taleplerini öteliyor. Bu sıkıntılı pandemi sürecindeyken kimse yeni bir konuta geçmek, daire almak düşüncesinde değil; daha çok şu sürecin sonucunu bir göreyim ona göre karar vereyim gibi bir düşünceyle hareket ediyor” şeklinde konuştu.
Dönüşümde sorumluluklar paylaşılmalı
Uzun zamandır gündemde olan ancak başarılı çalışmaların oldukça az olduğu kentsel dönüşüm konusunda fikirlerini de belirten Demir, dönüşümdeki sorunların ancak kolektif bir anlayışla çözülebileceğini vurguladı. Akyükselen İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şeref Demir, “Bu yükü yalnızca kamunun sırtına yüklemek doğru değil, tüm paydaşların sorumluluk alması gerekiyor. Türkiye’de dönüşümü bekleyen 6,7 milyon riskli yapı var. TOKİ’nin 18 yıllık süreç içerisinde yapmış olduğu konut sayısı 950 bin. Bu şekilde bir hesap yapıldığı zaman 100 yıla yakın bir süreçte bunu tamamlayabiliriz. Dolayısıyla bunun tamamını kamuya yükleyerek çözüm üretmek gibi şansımız yok. Kamuya ne kadar çok iş düşüyorsa da sorumluluğu ve gücü paylaşmak gerekiyor” diyerek sözlerini noktaladı.

Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?