banner34

banner50

banner6

İnoksan 2013te sınırları zorlayacak Endüstriyel mutfak sektörünün lider ve yenilikçi firması İnoksan, 2013 yılına yurtdışına daha çok açılmak ve uluslararası platformlarda Türk markalarının gücünü göstermek hedefiyle girdi. 2012 yılını belirlenen hedefler doğrultusunda ve yine sektörün lideri olarak kapatan İnoksan, 2013te yurt dışına yaptığı ihracatı arttırarak büyümesini hızlandıracak.

Şirketler 14.01.2013, 22:00 14.01.2013, 22:00
İnoksan 2013te sınırları zorlayacak

Endüstriyel mutfak sektörünün lider ve yenilikçi firması İnoksan, 2013 yılına yurtdışına daha çok açılmak ve uluslararası platformlarda Türk markalarının gücünü göstermek hedefiyle girdi. 2012 yılını belirlenen hedefler doğrultusunda ve yine sektörün lideri olarak kapatan İnoksan, 2013te yurt dışına yaptığı ihracatı arttırarak büyümesini hızlandıracak.
Sektörün lokomotifi olan, Türk ekonomisine sağladığı katkı ve yarattığı istihdam ile her yıl ortalama yüzde 10 oranında büyüyen ve 2012 yılında sayıları 40a varan bayisi, ülke çapına yayılmış 80 yetkili servisi ve 6 büyük ildeki bölge müdürlükleriyle büyümesini sürdürerek yıl sonu hedefine ulaşan İnoksanın 2013 hedefi, Türk ekonomisinin planlanan yüzde 4 oranındaki büyümesine paralel bir büyüme eğrisi yakalamak. Kurulduğu tarihten itibaren markasına ve Türk ekonomisine değer katarak büyüyen firma, 2013 yılında global girişimlerine ve uluslararası teknik işbirliklerine daha çok yatırım yapacak.
2012 yılında 10 yılda 10 dünya markası yaratmak sloganı ile hayata geçirilen TURQUALITY marka geliştirme programına katılan İnoksan, program kapsamında alınan destekle ürünlerinin yüzde 35ini ihraç ettiği 5 kıtadaki yayılımını arttırdı. Önümüzdeki 5 yıl sonunda ihracat kapasitesini 5 katına çıkartmayı hedefleyen mutfak devi, Kuzey Afrika ülkeleri, Avrupa ülkeleri ve Türki cumhuriyetlerinde yakalanan başarı ile Uzak Doğu, ABD ve Avustralya ile daha birçok ülkenin mutfaklarına imza atmaya hazırlanıyor.
Yurtiçinde Hilton, RadissonSas, Accor, Marriott, Park Hayat, Ramada Otelleri, Real, İkea, Carrefour, BigChefs ve Reina gibi dünyaca ünlü markaların mutfaklarını tasarlayan, zincir markalara yenilikçi vizyonu ve kaliteli ürünleri ile ek değer katan ve marka imajlarını güçlendiren İnoksan, 2012 yılında da dünya devlerinin yakından takip ettiği bir firma oldu. Dünyanın tüm yıldız otellerinin mutfaklarına giren, arama motoru Googleın Brezilyadaki mutfağını yapan ve Dubaideki prenslerin yemeklerinin pişirildiği mutfakları da tasarlayan İnoksan, Japon sermayeli soğutucu devi Gram Commercialın da teknik işbirliği için tek tercih ettiği firma oldu.
Aşçılara tam destek
Önceki senelerde olduğu gibi 2012 yılında da İnoksan aşçıların ve aşçı yarışmalarının en büyük destekcisi oldu. Bursada gerçekleştirilen 1. Bursa Gastronomi Yemek Yarışmasına sponsor olan İnoksannın yarışma için dizayn ettiği mutfak göz doldurdu. İstanbul Şişli Belediyesi tarafından düzenlenen, 'Türk ve İtalyan Mutfak Kültürleri Omuz Omuza' festivalinde iki kültürün aşçılarının omuz omuza vererek yerel tatlarının halka sunulduğu festivalde, İnoksan tarafından sahneye kurulan dev mutfak bu dostluğun pekişmesinde en büyük etkenlerden biri oldu. Göreme Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen 11inci Kapadokya Geleneksel Yemek Festivali de yine 2012de İnoksanın mutfak sponsorluğunda gerçekleştirilen önemli etkinliklerden bir tanesi oldu. Bu tür etkinliklere önem veren ve her zaman gerekli desteği sunan İnoksan, Öğrenci Aşçılar Balık Yemeği Yarışması, Şef Mavi Fethiye Ulusal Aşçılar Yarışması ve IKA Aşçılık Olipiyatları gibi etkinliklere de mutfak desteği verdi. İnoksan, 2013 yılında da aşçıları ve aşçılık yarışmalarını destekleyerek Türk mutfağının tanıtılmasına ve gelişimine katkıda bulunacak.
Ar-Genin geri dönüşümü kalite ve kusursuz müşteri memnuniyeti
İnoksan Ar-Geye yatırımları ile her geçen gün inovatif olmanın farkını yaratmaya devam ediyor. Sunduğu enerji tasarruflu, yüksek performanslı, çevreye dost ve verimli ürünleri ile işletmelerin en büyük ortağı olan firma, buhar Konveksiyonlu fırınları, pişiricileri, bulaşık yıkama makineleri, döner cihazları ve servis hatları ile markalarının başarısının arkasındaki isim oluyor.
İnoksan Satış ve Pazarlama Genel Müdürü Esra Altay AR-GE çalışmalarımıza gösterdiğimiz önem ve yaptığımız yatırımlar ile sektörde her zaman ilklere imza atmanın gururunu yaşadık. Kusursuz müşteri memnuniyetinin en büyük önceliğimiz olduğunu unutmadan gerçekleştirdiğimiz tüm işlerimizi 2013 yılında da sürekli araştırarak ve geliştirerek devam ettiriyor olacağız dedi.
İnoksan, 2013 yılında da uluslararası fuar katılımlarını sürdürüyor ve Sirha Fuarı bünyesinde düzenlenecek olan Koza Food Fest etkinliğine tam destek veriyor olacak. Mutfak profesyonellerine verdiği destekten hiçbir zaman vazgeçmeyen İnoksan, özellikle yurtdışı fuarlarında da varlık göstererek Türk ekonomisine katkıda bulunmaya devam edecek. İnoksan, Host 2013 Fuarına katılımı ile de Türk endüstriyel mutfak sektörüne yön veren duruşunu sergiliyor ve tüm dünyaya Türk markalarının gücünün ve kalitesinin tanıtılmasında önemli bir rol üstleniyor olacak.
İnoksan hakkında:
Endüstriyel mutfak sektörünün öncü firmalarından İNOKSAN, 1980 yılında Vehbi Varlık tarafından kurulmuştur. İNOKSAN, profesyonel bir mutfak için hazırlık aşamasından pişirmeye, servisten bulaşıkhane ünitelerine varan yüzlerce çeşit endüstriyel mutfak ekipman ve cihazı üretmektedir. 20.000 m² kapalı alanda kurulu teknolojik bir mutfak üssüne sahip İnoksan, 5 kıtaya ihracat yapmaktadır. Ülke çapına yayılmış 80 yetkili servis ile satış sonrası hizmetlerini yürüten İNOKSAN'ın 6 büyük ilde bölge müdürlüğü bulunmaktadır.Paslanmaz çelik, krom nikel saç ve ithal yerli kompenetler birleştirilerek CNC kontrollü makinalarda üretim yapan İNOKSAN, projeden servise kadar tam bir hizmet anlayışıyla çalışmalarını sürdürmektedir. Uluslararası temsilcilikleri vasıtası ve direkt satışları ile üretiminin %35'ini ihraç eden İNOKSAN, uluslararası bir marka olma yolunda hızla ilerlemektedir.

Sayı: 871 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18