banner34

banner50

banner6

Bağlantı elemanları üretimine BOLT imzası Bursanın bağlantı elemanı üretimindeki önemli markası Bolt, Türkiyenin yanı sıra Avrupa ülkelerinde de adından söz ettiriyor. Otomotiv ana ve yan sanayi ağırlıklı olmak üzere beyaz eşya, mobilya ve inşaat sektörlerine yönelik bağlantı elemanları üreten Bolt, yıllık 7 bin tonluk üretiminin yüzde 30unu Avrupa ülkelerine ihraç ediyor.

Şirketler 07.01.2013, 22:00 07.01.2013, 22:00
Bağlantı elemanları üretimine BOLT imzası

Bursanın bağlantı elemanı üretimindeki önemli markası Bolt, Türkiyenin yanı sıra Avrupa ülkelerinde de adından söz ettiriyor.
Otomotiv ana ve yan sanayi ağırlıklı olmak üzere beyaz eşya, mobilya ve inşaat sektörlerine yönelik bağlantı elemanları üreten Bolt, yıllık 7 bin tonluk üretiminin yüzde 30unu Avrupa ülkelerine ihraç ediyor.
1986 yılı mayıs ayında İstanbulda imalata başlayan Boltun 1993 yılında şuan üretime devam ettiği Çalı Sanayi Bölgesine taşındığını belirten Sinan Topuk, 5 bin 500 metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 7 bin 500 metrekare alanda üretime devam ettiklerini söyledi.
Sinan Topuk, 1998 yılında önemli bir yatırım yapan şirketin gelişim süreci hakkında şu bilgilere yer verdi.
"Üretimde kaliteyi ve hizmeti iyileştirme adına firma bünyesine 3 vuruşlu 4 adet yatay pres dahil etmiştir. Bu yatırımıyla beraber otomotiv yan sanayine ve ihracat üretimine hız kazandırmıştır.
Aynı zamanda kalite yolculuğuna da başlayan firmamız önce 1998 yılında ISO 9002 kalite belgesini almıştır. Daha sonra sırasıyla, ISO 9001–2000 ve en son yönünü otomotive çevirmenin etkisi ile de ISO-TS 16949 Kalite Belgesini almıştır. Şimdi kalite alanında ki ilk hedefimiz ISO 14001 çevre yönetim sistemi kalite belgesidir. Firmamız vizyon ve misyonuna uygun olarak, kalite standartlarına göre yapmış olduğu üretimini, yurt içi ve yurt dışındaki uluslararası fuarlarda da sergileyerek dünya pazarında global oyuncu olma felsefesini benimsemiştir.
ÜRÜN PORTFÖYÜ GENİŞLİYOR
Bu felsefeye uygun olacak şekilde 2008 yılı içerisinde yatırımı yapılarak üretim hattına dahil edilen 5 ve 6 istasyonlu soğuk şekillendirme presleri ile ancak üretilebilecek, özel tasarım ve tecrübe gerektiren dövme parçaları üretim portföyümüze dahil edilmektedir. Sadece özel parçaların üretiminin sisteme dahil edilmesi ile yetinilmeyip, bu parçaların tüm kontrollerini yapabilecek gerekli bütün ekipmanlarla donatılmış yetkin bir laboratuar oluşturulmuştur. Bu paralelde en son yapılan yatırımlarla 1 Adet Zwick/Roell Marka 250 kN kapasiteli (hammadde ve mamul çekme kabiliyetine sahip) çekme test cihazı, 1 Adet Arun Marka Spektral Analiz Cihazı, 1 Adet Zwick/Roell Marka Dijital Rokwell Cihazı, 1 Adet Nikon Marka 1000 büyütme yapabilme kabiliyetine sahip Mikroskop cihazlarımız laboratuar sisteme dahil edilmiştir. Firmamız yıllık 7 bin ton üretim kapasitesine sahip olup, tüm üretim kontrollerini kendi bünyesinde yapma kabiliyetine sahiptir. Ayrıca üretim hattına 2 adet yüzde 100 seçme ve kontrol yapabilen makine "Sıfır Hata ile Parça Sevk Etme Hedefi doğrultusunda dahil edilmiştir.
TÜM SEKTÖRLERİN İHTİYACINA CEVAP VERİYOR
Otomotiv ana ve yan sanayi firmalarına çalışmayı öncelikli hedefi olarak belirleyen firmamız, aynı zamanda beyaz eşya, mobilya, inşat sektörlerine, Türkiye ve Avrupa da faaliyet gösteren büyük organizatör firmalarına da üretim yapmaktadır.
Firmamız satışlarının yaklaşık yüzde 30luk kısmını başta Avrupa ülkeleri ( Almanya, Fransa, İngiltere, Hollanda, İtalya, Yunanistan, Bulgaristan) olmak üzere ihraç etmektedir. Avrupa da tercih edilen müşteri gurubu da otomotiv yan sanayi veya otomotiv yan sanayine kanban sevkiyat yapan organizatör firmalardır.

Sayı: 870 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18