banner8

banner13

banner6

Yıldırım'a imar desteği

Yıldırım'da, yıllardır kangren haline gelen imar sorunun çözümü için yoğun bir çaba sarf eden Yıldırım Belediyesi'ne Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan destek geldi. Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdür Yardımcısı Hacı Abdullah Uçan ile imar kanununda yapılan değişiklikler ve bu değişiklikler sonrası düzenlenecek olan yönetmelik çalışması kapsamında ilçenin sorunları masaya yatırdı.

Sektörel Haberler 02.09.2019, 21:00 02.09.2019, 21:00
Yıldırım'a imar desteği
Yıldırım'da, yıllardır kangren haline gelen imar sorunun çözümü için yoğun bir çaba sarf eden Yıldırım Belediyesi'ne Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan destek geldi. Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdür Yardımcısı Hacı Abdullah Uçan ile imar kanununda yapılan değişiklikler ve bu değişiklikler sonrası düzenlenecek olan yönetmelik çalışması kapsamında ilçenin sorunları masaya yatırdı. Yıldırım Belediyesi Planlama ve Kentsel Gelişim Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıda, özellikle şehrin imar planı konusunda çözüm bekleyen bölgelerinden olan Arabayatağı, Ulus, Mevlana, Hacivat, Çınarönü ve Yavuzselim Mahallelerinin sorunlarını ortadan kaldıracak şekilde, devam eden imar uygulama çalışmaları hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Yıldırım'da plansız ve orantısız şehirleşmenin getirdiği sorunların temelinde çok uzun yıllardır tamamlanamayan imar planları olduğunu vurgulayan Başkan Oktay Yılmaz, "Şehrimizi yerinde saydıran, adeta ilerlemeye engel olan konu imar plansızlığı. Kentin genelinde ve Ankara Yolu'nun altı tabir edilen mahallelerimizde sorun yaşıyorsak, bunun ana sebebi günden güne bu yük arttığı içindir. İmar ve bilhassa tapulandırma sorununu çözmek, uzun yıllardan beri kangren haline gelen ve çözümü bekleyen bu problemi ortadan kaldırmak, şehrimizin önünü açmak anlamına gelmektedir. Bu anlamda temel gayemiz imar planlarını ve tapu mülkiyet işlemlerini kalıcı bir şekilde çözüme kavuşturmaktır. Biz inşallah bu problemlerin çözümünü kalıcı olarak sağlayacağız. Bununla ilgili olarak hem Türkiye Büyük Millet Meclisi nezdinde hem de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı nezdinde bu çalışmaları yapıyoruz dedi. Hacı Abdullah Uçan, "İmar kanununda değişiklikler yaparak şehirlerimizin önündeki temel sorunu ortadan kaldırmak, bizler için de vatandaşlarımız için de önemli bir adım olacak dedi.

Belediyelerden ortak hizmet
Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ı ve belediye başkan yardımcılarını ağırladı. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ile Başkan Yardımcılarını ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Oktay Yılmaz, "Mustafa Başkanımız ile Osmangazi'de İlçe Başkan Yardımcılığımız ve Meclis Üyeliğimiz döneminde uzun süre çalıştık. O anlamda hem tecrübe paylaşımı noktasında hem de birlik ve beraberlik içerisinde hizmet etme noktasında birlikte çalışacağız. Önümüzdeki süreçte de hem ilçelerimizin hem de Bursa'nın kalkınması için el birliği ile güzel işler yapacağımızı temenni ediyorum dedi.
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Yıldırım ve Osmangazi'nin, Bursa'nın köklü ve değerli mirasa sahip ilçeleri olduğunu ve birlik içerisinde yapılacak çalışmaların Bursa'ya değer katacağını vurguladı.

Sayı: 1214 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?