banner8

banner6

Uludağ Koleji'ne AB sertifikası

Uludağ Koleji, kodlama çalışmaları ile Codeweek Avrupa Birliği Mükemmellik Sertifikası’nın sahibi olmaya hak kazandı. ‘En’lerin Okulu’ sloganıyla geleceğin yeni nesil eğitim anlayışını anaokulundan başlayarak 12’inci sınıfa kadar öğrencilerine sunan Uludağ Koleji, başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Sektörel Haberler 15.02.2021, 20:14 15.02.2021, 20:14
Uludağ Koleji'ne AB sertifikası
Uludağ Koleji, kodlama çalışmaları ile Codeweek Avrupa Birliği Mükemmellik Sertifikası’nın sahibi olmaya hak kazandı.
‘En’lerin Okulu’ sloganıyla geleceğin yeni nesil eğitim anlayışını anaokulundan başlayarak 12’inci sınıfa kadar öğrencilerine sunan Uludağ Koleji, başarılarına bir yenisini daha ekledi. Uludağ Koleji, Uludağ Üniversitesi profesörlerinden oluşan Bilim Kurulu ile okul ders içeriğini hazırlarken, başarılı öğretmenlerinin çalışmaları sayesinde adını uluslararası platforma da taşımaya devam ediyor.
Uludağ Koleji, öğretmen Dilek Kumru’nun yürütücülüğünde öğrencilerin yaptığı başarılı kodlama çalışmaları ile CodeWeek Avrupa Birliği Mükemmellik Sertifikası almaya layık bulundu.Uludağ Koleji Öğretmeni Dilek Kumru CodeWeek Avrupa Birliği Mükemmellik Sertifikası ile ilgili başarılarını şu sözlerle özetledi: “Uludağ Koleji olarak dijital okuryazarlığa önem veriyoruz. Bu nedenle öğrencilerimizle sene başından beri bağlantısız aktiviteler, sanatsal ve yaratıcılık yönlerini geliştirici, eğlenceli kodlama etkinlikleri gerçekleştirdik. Yaptığımız bu aktiviteler sonucu Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen CodeWeek tarafından Mükemmellik Sertifikası ile ödüllendirildik. Amacımız kodlamayla çocuklarımızın sayısal düşünme, problem çözme, yaratıcılık ve ekip çalışması gibi yetkinliklerini geliştirmek. Dünyanın kodlarla şekillendiği farklı bir çağda yaşıyoruz. Geleceğimizi şekillendirmek için kodlamayı öğrenmeliyiz.”

Yorumlar (0)
16
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?