banner8

banner13

banner6

'Toplumun geleceğine yapılan en önemli yatırım eğitimdir

"Toplumun geleceğine yapılan en önemli yatırım eğitimdir

Sektörel Haberler 27.01.2020, 22:00 27.01.2020, 22:00
'Toplumun geleceğine yapılan en önemli yatırım eğitimdir
BALKANTÜRK Eğitim Vakfı (BEV) Başkanı Aytuğ Onur, Başkan Yardımcısı İlhan Uslu, Yönetim Kurulu Üyeleri Mümin Pekcan ve Öztürk Yazıcı, BTSO Başkanı İbrahim Burkay'a ziyarette bulundu. Ziyarette BTSO Başkanı İbrahim Burkay'ın yanı sıra BTSO Meclis Başkanı Ali Uğur da hazır bulundu.
İki kurum arasında gerçekleşecek projelerinin görüşüldüğü ziyarette ilk olarak, ülkemizde bulunan eğitim vakıflarına ulaşılarak, kurumların geleceğe yönelik bakış açıları, vakıf sorunları ve faaliyetlerin paylaşılacağı eğitim vakıfları kongresi düzenlenmesi noktasında görüş alış verişinde bulunuldu.
Ziyarette söz alan Başkan Onur, öncelikle BALKANTÜRK Eğitim Vakfı'nın çalışmaları ve gençlere sağladığı destekler hakkında bilgilendirme yaptı.
Onur konuşmasına şöyle devam etti: "Bursa'mıza değer katan sosyal sorumluluk projelerine büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda ülkemizdeki eğitim vakıflarının kongre çatısı altında bir araya gelerek oluşturacağı sinerji, yapılacak paylaşımlar ve işbirlikleri, kurumların bir birine yapacağı rehberlik, sorgulayan, düşünen ve üreten bir nesil yetiştirme yolunda yeni projeler ortaya koyacaktır. Gençlerimizin başarılarının artması için çözüm üretme noktasındaki çalışmalarımıza, oluşacak yeni projelere büyük özen gösteriyoruz. Bu çerçevede Bursa ekonomisinin çatı kuruluşu olan BTSO'ya sosyal sorumluluk projelerimizde ve yapacağımız hizmetlerdeki işbirliği, vereceği her türlü destek için teşekkür ederiz.
BEV ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Burkay da; "Bir insanın geleceği aldığı eğitimin nitelikleriyle şekilleniyorsa insanların meydana getirdiği toplumun da geleceği, yine insanlara verilen eğitimin nitelikleriyle şekillenir. Bugün gelişmiş ülkelere baktığımızda, gelişmişliklerinin aldıkları eğitimin boyutları, nitelik ve niceliği ile doğru orantılı olduğunu görebiliriz. Yaşadığımız dünyada toplumların varlıklarını sürdürebilmeleri, kalkınmaları ancak eğitimli insanla gerçekleşebileceğine göre; eğitim, toplumlar için bir ölüm kalım davasından kurtuluşa açılan tek yoldur. Bu sebeple eğitim, insanın ve toplumun geleceğine yapılan en önemli yatırımdır. Bu kapsamda BTSO olarak bizler mevcut eğitim kurumlarını yükseltmek, ülkemizin geleceği gençlerimize daha iyi bir eğitimin yolunu açan her projeye destek olmaya hazırız şeklinde konuştu.
Başkan Onur, BEV Eğitim Gönüllüleri Ailesi zincirine İbrahim Burkay ve Ali Uğur'a takdim ettiği "Eğitim Gönüllüsü belgeleri ile yeni halkalar ekledi.

Sayı: 1235 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
17
kapalı
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?