banner8

banner13

banner6

Sanayici üniversitenin yol göstermesini istiyor

Üniversite Sanayi İşbirliği Yönetim Kurulu tarafından gerçekleştirilen çalıştayda, sanayici ve akademisyenlerin proje önerileri belirlendi. Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof.

Sektörel Haberler 12.10.2020, 20:50 12.10.2020, 20:50
Sanayici üniversitenin yol göstermesini istiyor
Üniversite Sanayi İşbirliği Yönetim Kurulu tarafından gerçekleştirilen çalıştayda, sanayici ve akademisyenlerin proje önerileri belirlendi. Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, “Bu işbirliğini kurumsal yapıya ulaştırmak, bizden sonra da bu kurulan yapının devam etmesi çok önemli” dedi.

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Rektörlüğü tarafından hayata geçirilen Üniversite-Sanayi İşbirliği Geliştirme Merkezi (ÜSİGEM) ve Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Platformu’nun (KÜSİ) Çalışma Konseyi Yönetim Kurulu tarafından planlanan, sanayici ve akademisyenlerin proje önerilerinin belirlenmesi amacıyla ilk kez düzenlenen çalıştay, Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi İş İnsanları Derneği (DOSABSİAD) ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz Türkiye’nin dünyayı etkisi altına alan pandemi ile birlikte hem sağlık alanında ciddi bir birikime sahip olduğunu ve bu tip problemleri aşma noktasında tecrübeye bilgi birikimine sahip olunduğunu, eğitim öğretim alanında da uzaktan eğitim, çevrim içi eş zamanlı dijital eğitim ortamlarını kullanma noktasında da mesafe alındığını ve karşılaşılan her zorlukta da elden geldiğince imkanlar oluşturmaya gayret edildiğini ifade etti.

 

İş dünyası destek istiyor

2244 Doktora Sanayi Programı’nın bu dönemde pik yaptığını ifade eden DOSABSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Nilüfer Çevikel, “Bugün dünyada baktığınız zaman en güçlü üniversitelerden Standford Bursalı iş insanları ile çalışıyor. Bursa Uludağ Üniversitesi de bu konuda gayet iyi ilerliyor. Sadece ulaşmakta iletişim sorunu oluyor. Biz yönlendirme konusunda sizden destek isteyebiliriz” dedi. BOSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Rasim Çağan da, “Biz sanayiciler hayal kuruyoruz. Bu hayali gerçekleştirmek için, araştırma yapmak için akademisyenlere ihtiyacımız var. Araştırma konusunda bize destek versinler. Bizim beklentimiz neyi nerde yapacağımızı ve nasıl araştıracağımızı üniversitelerdeki hocalarımızdan öğrenmek” açıklamasını yaptı.

Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?