banner34

banner6

Profesyonel satış deyince Teknik Oto

Profesyonel satış

Sektörel Haberler 15.03.2010, 22:00 15.03.2010, 22:00
Profesyonel satış deyince Teknik Oto
Profesyonel satış
deyince Teknik Oto

Orhan Holdingin hizmet sektöründeki iştiraklerinden Teknik Oto artan satış trendi ile yoluna devam ediyor. Teknik Oto Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Gürol Mumcu, 2009 yılının son çeyreği ile birlikte geride kalan ekonomik kriz sürecini doğru işletim yönlendirmeleri, finansal dengeler çerçevesinde ödeme ve vadelerde uygulanan politikalar, ayrıca da özveri ile çalışan bir ekip ile yara almadan atlattıklarını ifade etti. Mumcu ile gerçekleştirdiğimiz söyleşide Teknik Otonun kronolojisine değinerek, kriz sürecini ve sektörü de değerlendirdik.
ESKİŞEHİRE YATIRIM YAPTIK
Teknik Oto Bursada Borusan Otomotiv Bayiliğini üstlenmiş durumda. Borusan Otomotivin temsil ettiği BMW, Land Rover ve Mini markalarının satış ve servis hizmetini vermekteyiz. İlk başladığımız yıllarda bizim tesis sorunumuz vardı. Tesisimiz artık yeterli gelmeme durumuna geldi. Yeni bir tesis yapmak durumundaydık ve 2006 yılında yeni tesisimiz ile hizmet vermeye başladık. 2002 yılında Eskişehir ve Eskişehir Bölgesinde Teknik Oto olarak bir şube açtık. Bu şube 2007 yılından itibaren de servis hizmetlerini vermeye başladı. Aynı zamanda Eskişehirde akaryakıt istasyonu olan bir yatırım daha gerçekleştirdik. Hizmet sektöründe faaliyet üretiyoruz. Toplamda 60 kişilik bir ekiple çalışıyoruz. Bu kadromuzla beraber müşterilerimize en güzel şekilde hizmet vermeye gayret ediyoruz.
KRİZDEN FIRSAT YARATTIK
Bu global krizle beraber sektörümüzün ve ana firmalarımızın almış olduğu tedbirler vardı. Ana firma, distribütör ve bayi başlığında topladığımız üç ana kanal da kendinden ve karlılıklarından fedakarlık etti. Satış kanadında müşteriye son fiyat sunuldu. Fiyat ve ödeme avantajlarıyla müşterinin gözünde krizden fırsat yaratan firma pozisyonuna geçmeye çalıştık.
Böylece müşterilerimizin alım yapmalarını kolaylaştırdık. Tüm markalarımızda çok iyi fiyatlar sunduk. Hala da o döneme yakın fiyatlarla devam ediyoruz. Bu şekilde alım gerçekleştiği için, satışlarımızda fevkalade düşüşler olmadı.
Dolayısıyla biz yine hedeflerimiz doğrultusunda gidebildik. Belki daha çok efor ve performans sarf ettik ekip olarak.
Ekip arkadaşlarımız özverili ve hakikaten full performans göstererek çalıştılar ve hala bu dinamizmi sürdürüyorlar. Böylece kriz dönemini sıkıntı geçirmeden aştık. Umarım bundan sonra hem global anlamda hem Türkiye hem de Bursa için daha iyi günler bizi bekler diyorum ve 2010 yılına umutlu yaklaştığımı da belirtmek istiyorum.

Sayı: 723 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18