banner34

banner6

Otomotiv dışa ağırlık veriyor

Otomotiv dışa ağırlık veriyor

Sektörel Haberler 15.03.2010, 22:00 15.03.2010, 22:00
Otomotiv dışa ağırlık veriyor
UİB, otomotiv sektörünün ihracat çalışmaları için tam destek veriyor. Rusya Ofisi ve fuar katılımları ile dışta etkin rol oynuyor.

UİB, Bursalı otomotiv ana ve yan sanayinin ihracat ivmesini yükseltmek için çalışmalarını sürdürüyor. UİB, Rusya'ya açtığı yeni şubesi ve sektör temsilcilerinin yeni pazar arayışlarına ışık tutan Brezilya ve Güney Kore'de yapılacak otomotiv fuarlarına katılımıyla otomotiv ihracatını destekliyor.
Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) ve Uludağ Taşıt Araçları ve Yan Sanayi İhracatçıları Birliği (UTAYSİB) otomotiv ana ve yan sanayinin ihracat çalışmalarına destek vermek için faaliyetlerini tam gaz sürdürüyor.

Rusya'daki ihracat rehberi
UİB, sanayicinin yeni pazar arayışlarına yön verebilmek için Rusya'da bir ofis açtı. Geçen yıl Moskova Ticaret Müşavirliği bünyesinde çalışmalarına başlayan ofis, ihracatçıların Rusya'daki rehberi olmayı amaçlıyor.
UİB Koordinatör Başkanı ve UTAYSİB Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Sünneli Rusya ofisi ile ilgili şunları söyledi; “Rusya Federasyonu'nun son yıllarda birçok alanda yabancı yatırımcıyı çekiyor. Söz konusu yatırımların ağırlıklı olarak enerji ve otomotiv sektörlerinde yapıldığını gözönünde bulundurarak yerinde pazar araştırmaları yapılmasını ve pazardaki çalışmaların sürekli bir şekilde takip edilmesini sağlamak istedik. Sektörün pazardaki ihracat potansiyelini etkileyebilecek kamusal düzenlemelerin takip edilerek bu çerçevede üretilecek bilgilerin sektör firmalarına iletilmesine ve firmalarımızın tanıtımının gerçekleştirilmesine imkan sağlayacak bir organizasyonu hayata geçirdik.”

Nisan'da Automec'teyiz
Brezilya'da her türlü ağır ve ticari araçlar için OEM ve yedek parça, ekipman, aksesuar, modifiye aksesuarları, petrol-yağlama ürünleri, güvenlik ürünleri, lojistik ve nakliye hizmetleri servis ve bakım hizmetleri vb. başlıklarını bir araya getirerek global otomotiv pazarının hizmetine açılacak “Automec Pesados & Comerciais 2010” Fuarı'na Uludağ İhracatçı Birlikleri ve Türk otomotiv yan sanayi firmaları katılacak. 27 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında Brezilya'nın Sao Poulo kentinde ikinci kez gerçekleşecek fuara 2009 yılında 26 bin ziyaretçi katılmış. Toplam alanı 36 bin metrekare olan fuar alanına 2009 yılında 37 ülkeden 739'u yerli, 514'ü yabancı olmak üzere toplamda bin 253 firma katılmış. Sünneli, bu fuara katılmanın yeni firmalar, yeni firma kültürleri tanımak ve yeni bağlantılara ulaşabilmek açısından oldukça önem taşıdığını belirtti.
AUTOMEC 2010 FUARI MİLLİ KATILIM LİSTESİ
BEYFREN OTOMOTİV İTH. İHR. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. (BURSA), ÇEKİLİŞ YEDEK PARÇA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. (İZMİR), DEMİRCİOĞLU ŞASE A.Ş. - DEMART OTOMOTİV (BURSA), DÖNMEZ DEBRİYAJ SAN. VE TİC. A.Ş. (İZMİR), F.S.S. FREN SİSTEMLERİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ. (BURSA), KAHVECİ OTOMOTİV (KONYA), OTOKAM OTOMOTİV TİC. LTD. ŞTİ. (İSTANBUL), RAN OTO YEDEK PARÇA KAL. MAK. ELEK. OTOMOTİV SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. (BURSA), TOKEZ YAĞ KEÇELERİ SAN. VE TİC. A.Ş. (İZMİR), YENİ AS METAL ROT VE ROTİL SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. (BURSA)

İlk defa Güney Kore otomotiv fuarına katılacağız
Ferit Sünneli, otomotiv ana ve yan sanayi sektörüne verilen ihracat desteklerinin yurt dışı fuarlarla da sürdüğünün altını çizerek, bu sene Kasım ayında dünyanın en büyük otomotiv fuarı olarak nitelendirilen Güney Kore'deki fuara ilk defa katılabilmek için çalışmalar yaptıklarını anlattı. Sünneli, “Bu çalışmalarımızla hem sanayicimize yeni pazar arayışlarında yardımcı oluyor, hem de hem de bu yeni sistematiklerde izlemeleri gereken yol için iz sürüyoruz” dedi.

Sayı: 723 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18