banner8

banner13

banner6

Makineleri üreten makineler görücüye çıkıyor

Makineleri üreten makineler görücüye çıkıyor

Sektörel Haberler 09.03.2020, 21:00 09.03.2020, 21:00
Makineleri üreten makineler görücüye çıkıyor
WIN EURASIA 2020 fuarında, Bursa imalat sanayisinin 42 güçlü ismi yer almaya hazırlanıyor. Türkiye sanayini uluslararası arenaya taşıma vizyonuyla Mart ayında düzenlenmesi planlanan WIN EURASIA' nın yeni tarihi 18 - 21 Haziran 2020 oldu. Fuarda, sanayiciler ileri teknolojili ürünlerini dünyaya tanıtma fırsatı bulacak.


Türkiye sanayini uluslararası arenaya taşıma vizyonuyla Mart ayında düzenlenmesi planlanan WIN EURASIA'nın yeni tarihi 18 - 21 Haziran 2020 oldu. Hannover Fairs Turkey Fuarcılık'tan yapılan açıklamada Türkiye'de henüz Covid-19 vakasına rastlanmamış olmasına rağmen İran, Çin ve İtalya ile olan karşılıklı uçuş seferlerinin iptal olması ve destekleyen dernekler başta olmak üzere, fuar katılımcısı ve ziyaretçi firmalardan gelen bu yöndeki talepler nedeniyle fuarın Mart ayından Haziran ayına ertelenmesi kararının alındığı ifade edildi.
Bu yıl 12-15 Mart tarihleri arasında düzenlemesi planlanan Türkiye'nin lider imalat sanayi fuarı WIN EURASIA, 18 - 21 Haziran 2020 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde 27. kez Türk sanayicileri hedef pazarlarıyla bir araya getirecek.
Türkiye'nin, İran, İtalya Çin ve bölge ülkeler ile olan karşılıklı uçuş seferlerinin iptal olmasının söz konusu kararın verilmesinde belirleyici olduğunu belirten şirketten yapılan açıklamada; "Corona virüsünün yılın ilk yarısında tetiklediği küresel ekonomik zorluklar göz önüne alındığında, yeni fuar tarihimizin yılın ilk yarısı tamamlanmadan önce önemli bir ticari hacim yaratacağına, önemli fırsatlar getireceğine, katılımcı ve ziyaretçilerimize iş bağlantıları kurma noktasında yeni imkânlar tanıyacağına inanıyoruz denildi.
Hannover Fairs Turkey Fuarcılığın düzenlediği WIN EURASIA, Ticaret Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) desteği ile TÜYAP Fuar Merkezi'nde düzenlenecek. Yeni konseptini Makineleri Üreten Makineler olarak belirleyen WIN EURASIA, sac işlemeden metal şekillendirme teknolojilerine, otomasyon hizmetlerinden elektrik ve elektronik ekipmanlara, hidrolik ve pnömatik hizmetlerden tesis içi lojistiğe kadar ihtiyaç duyulan tüm eko-sistemi bir araya getirecek.
Türkiye'nin ileri teknolojiye sahip yerli sanayi ürünlerini uluslararası arenaya taşıma vizyonuyla düzenlenen WIN EURAISA, 20 ülkeden 1.400 markayı Türk üreticilerle buluşturmaya hazırlanıyor. "Makineleri Üreten Makineler sloganıyla en yeni teknolojilerin görücüye çıkacağı fuar Metalworking EURASIA, SurfaceTechnology EURASIA, Welding EURASIA, IAMD EURASIA, IES EURASIA ve CeMAT EURASIA katılımcı ve ziyaretçilerini tek çatı altında buluşturacak.

SEKTÖRÜN BULUŞMA
NOKTASI WIN EURASIA OLACAK
Sektörün önde gelen kurumlarının da desteğini alan fuarda metal levha işlemeden yarı işlenmiş ve işlenmiş ürünlere, şekillendirme teknolojilerinden, işleme teknolojilerine, bağlama/ekleme teknolojilerinden, makina ekipmanları ve komponentlerine kadar metal işleme sanayinin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek. Makine imalatının yanı sıra otomasyon, akışkan teknolojileri, taşıma-depolama sistemleri, süreç denetimi, kalite kontrol, mühendislik, donanım-yazılım, elektrik elektronik, enerji dağıtımı ve iletimi, basınçlı hava ve danışmanlık hizmetlerini de kapsayan fuar, alt ürün guruplarıyla birlikte sektörün tüm bileşenlerini tek çatı altında bir araya getirecek.

"MAKİNA SANAYİ
STRATEJİK BİR SEKTÖR
Fuar öncesi düzenlenen basın toplantısında konuşan Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel, yeni yılın küresel büyüme beklentilerini olumsuz etkileyecek gelişmelerle başladığını söyledi. Kühnel, "Özellikle Çin'de yaşanan Kovid-19 salgını, Avrasya bölgesindeki ticari iş birliklerinin önemini daha da artırdı. Dünya ticaretinin olağan seyrinde devam edebilmesinde Türkiye gibi hızlı gelişen ülkeler önemli bir rol üstlenecek. Türk firmaların son teknoloji üretim potansiyelini sergileyeceği alan da bu yıl yine WIN EURASIA olacak diye konuştu. Makine sanayisinin uluslararası ticarette önemli bir yere sahip, ayrıcalıklı bir faaliyet alanı olduğunu belirten Kühnel, şunları söyledi: "Bu alanda yerli üretim gücüne sahip olan ülkeler rekabette de önemli avantajlar elde ediyor, ekonomide öne geçiyor. Türkiye'de de makine sanayisi, ülke ekonomisi dünya devleri arasına sokabilecek, teknolojik rekabette hak ettiği konuma taşıyacak stratejik bir sektör. İlgili kamu kurumları ve özel sektör Türkiye'nin bu gücünün farkında ve sektörü geleceğe hazırlama noktasında önemli başarılara imza atılıyor. Makineleri üreten makinelerin fuarı WIN EURASIA bu yıl da tüm imalat sanayisini İstanbul'da ağırlamaya hazırlanıyor. Türkiye sanayisinde gelişime paralel olarak yeni ihtiyaçların ortaya çıktı ve bu yeni ihtiyaçlara en iyi şekilde cevap verebilmek için WIN EURASIA da yenilendi. Avrasya bölgesinde ticari iş birliklerinin önem kazandığı bu dönemde,Türkiye sanayisinin büyüme hızı WIN EURUASIA'nın da yenilenmesini kaçınılmaz kıldı. Bu yıl fuara 20 ülkeden 1400 marka stantlı katılım gerçekleştirecek. Türkiye'nin ileri teknolojisini tüm dünyaya tanıtmak ve yerli teknolojiye yönelik yatırımları teşvik etmek istiyoruz. Kühnel, Kovid-19'un iş açısından ve bir organizatör için felaket olduğunu belirterek, "Çünkü bizde çok Çinli misafir ve üreticiler var ama boşluğu Türkiye dolduracak şeklinde konuştu.
Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu (MAKFED) Başkan Yardımcısı Sefa Targıt da Çin'de ortaya çıkan Kovid-19 salgınından en hızlı etkilenecek sektörlerin başında makine imalat sanayisinin geldiğini ve buna hazırlıklı olmak gerektiğini söyledi.
Robotik ve Yüksek Teknolojili Üretim Sistem Entegratörleri Derneği (ROBODER) Başkanı Gürel Yılmaz, dünyada 100 milyar dolar robot pazarı olduğunu söyledi.Türkiye'de yıllık ortalama 250 milyon dolar hacim olduğunu kaydeden Yılmaz, "Çin'de yılda 110 bin adet robot satılıyor. Güney Kore önce robot üretiyor. Bunun ne kadar önemli bir şey olduğunu Elon Musk görüyor açıklamasında bulundu.


Bursalı firmalar

1- AFŞA ROBOTİK
2- ALBAKSAN
3- ALTESA MÜHENDİSLİK
4- ATİK ENDÜSTRİYEL KAYNAK
5-BAYKAL MAKİNA
6-BİLGİN TEKNİK SANAYİ
7-BRAKELLİ / AKPINAR REDÜKT. MOTOR
8-BSM MAKİNA
9-BURNET MAKİNA
10-CKB MAKİNA
11-DURMAZLAR MAKİNA
12-EEPOS CRANES TURKEY
13-EMKO ELEKTRONİK
14-ERMAKSAN
15- FCB ARGE LTD. ŞTİ.
16- GAMA AKÜMÜLATÖR
17-GLOBAL İSTİFLEME
18-GÖKÇELİK DEPO SİSTEMLERİ
19-HİD-TEK MAKİNA LTD. ŞTİ.
20-İLETİŞİM YAZILIM
21-ISITAN MAKİNE
22-KARAÇİM TEKNOLOJİ
23-KEÇE TİCARET
24-KINETIC HİDROLİK PNÖMATİK
25-MACTERA
26-MTK TEKNİK KAPLAMA
27-ONS MAKİNA
28-PRYSMIAN KABLO
29-RMK MECHATRONIC
30-ROBODER
31-ROBTEK
32-ROLLA-V ABKANT KALIPLARI
33-ŞAHİNLER METAL MAK.ENDÜSTRİ AŞ
34-SİFF ELEKTROMEKANİK
35-SİMETRİK PRO
36-SNS PLAZMA VE KAYNAK TEKN.
37-SURFENCE MAKİNA
38-TEKNOMASYON
39-trexDCAS
40-ULUDAĞ KLİMA
41-ÜNİS MAKİNA
42-ZİGANA VİNÇ

Sayı: 1241 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?