banner34

banner50

banner6

İşgüm laboratuarı hizmete girdi

İşgüm laboratuarı hizmete girdi İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezi Müdürlüğü (İSGÜM) Bursa Bölge Müdürlüğü Laboratuar Şefliği, Devlet Bakanı Faruk Çelikin katılımıyla Demirtaş Organize Sanayi Bölgesinde açıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezi Müdürlüğü (İSGÜM) Bursa Bölge laboratuarı Şefliği, Devlet Bakanı Faruk Çelik tarafından DOSABta açıldı.

Sektörel Haberler 15.03.2010, 22:00 15.03.2010, 22:00
İşgüm laboratuarı hizmete girdi
İşgüm laboratuarı
hizmete girdi

İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezi Müdürlüğü (İSGÜM) Bursa Bölge Müdürlüğü Laboratuar Şefliği, Devlet Bakanı Faruk Çelikin katılımıyla Demirtaş Organize Sanayi Bölgesinde açıldı.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezi Müdürlüğü (İSGÜM) Bursa Bölge laboratuarı Şefliği, Devlet Bakanı Faruk Çelik tarafından DOSABta açıldı. DOSAB Bölge Müdürlüğü tarafından 382 m2lik bir alanda yapılan laboratuar, işyerlerinde çalışma ortam ölçümleri ile çalışanlarla ilgili test ve analizleri bir arada yapan, sonuçlarını İş Sağlığı ve Güvenliği yönünden değerlendiren resmi bir kurum olarak hizmete girdi.
ÇELİK, " SANAYİ KENTİ BURSA İÇİN ÖNEMLİ BİR LABORATUAR
İSGUM Bursa Bölge Laboratuarı Şefliğinin açılması için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı döneminde DOSAB ile protokol yapıldığını belirten Devlet Bakanı Faruk Çelik, Bursada ki büyük bir eksikliğin giderildiğini belirtti. DOSAB yöneticilerine ve sanayicilere teşekkür eden Bakan Çelik, " Türkiyenin en önemli sanayi kentlerinden birisi olan Bursada böyle bir tesisin olmayışı büyük bir eksiklikti dedi. Laboratuarın İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Kayseriden sonra Bursada açılmasının öneminden bahseden Bakan Çelik, laboratuarın insan merkezli bir anlayışla hizmet vereceğini söyledi.
Yapılan konuşmalardan sonra açılışı gerçekleştirilen İSGUM Bursa Bölge Laboratuarı Şefliğinde, işyerlerinde fiziksel ve kimyasal ölçümler, çalışanların sağlığına yönelik test ve analizler, gezici iş sağlığı tarama üniteleri ve tıbbi laboratuarlar bulunuyor.

Sayı: 723 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18