banner8

banner6

banner17

İş Dünyasına Doğalgaz Morali

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, düzenlediği basın toplantısıyla, Türkiye tarihinin en büyük doğalgaz keşfinin gerçekleştirildiğini duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Fatih Sondaj Gemimiz, 20 Temmuz 2020 tarihinde başladığı Tuna-1 Kuyusu’ndaki sondajında 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfetmiş durumda” dedi.

Sektörel Haberler 27.08.2020, 12:24 27.08.2020, 12:24
İş Dünyasına Doğalgaz Morali
 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, düzenlediği basın toplantısıyla, Türkiye tarihinin en büyük doğalgaz keşfinin gerçekleştirildiğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Fatih Sondaj Gemimiz, 20 Temmuz 2020 tarihinde başladığı Tuna-1 Kuyusu’ndaki sondajında 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfetmiş durumda” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı bu açıklama Bursa iş dünyasında da büyük sevinç uyandırdı. Türkiye’nin yedi yıllık doğalgaz ihtiyacını karşılaması beklenen bu keşifle, doğalgaza harcadığımız 105 milyar dolar cebimizde kalacak.

 

BTSO YK Başkanı İbrahim BURKAY

Türkiye’nin son yıllarda ‘Enerjide Tam Bağımsızlık’ hedefiyle ortaya koyduğu politikaların bir neticesi olan bu keşif, ekonomide çarpan etkisi sağlayacak. Bu müjde sanayicilerimize de önemli bir motivasyon sağlayacak. Bu tarihi başarıda emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum.

 

TOBB YKÜ ve BTB YKB Özer MATLI

320 milyar metreküplük doğalgaz rezervi, enerji alanındaki tüm dengeleri baştan sona değiştireceği gibi, ülkemizin enerjideki dışa bağımlılığını da önemli ölçüde azaltacak, cari açığı gündemimizden çıkaracaktır. Doğalgaz ile  enerji alanında oyun kurucu ülkeler arasında olacağız.

 

Kayapa OSB Başkanı Yalçın TOY

Türkiye hayalleri olan bir ülke. Bu da bir hayaldi ve çok şükür gerçek oldu. Bu toprakların yetiştirdiği bir iş insanı olarak ülkemiz hayrına olan her şeyden mutlu ve gururlu olurum. Enerjinin günümüz dünyasındaki önemini anlatmaya lüzum yok. Emeği geçen herkese çok teşekkürler.

 

DOSABSİAD YKB Nilüfer ÇEVİKEL

320 milyar metreküp doğalgaz rezervi keşfedilmesi ülke adına gurur verici bir haber. Sanayicinin en büyük tüketim kaynaklarından birisi enerji. Bu anlamda hem bir Türk vatandaşı olarak, hem de bir sanayici olarak yaşanan gelişmeden dolayı çok mutluyuz.

 

MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Nihat ALPAY

Türkiye’nin enerji ithalatı 40 milyar dolar. Enerji ihtiyacımızın kendi imkânlarımızla karşılanıyor olması milli bağımsızlık açısından da son derece önemli. Cumhurbaşkanımıza ve tüm emeği geçenlere teşekkürler. Milletimize hayırlı olsun.

 

BEKSİAD Başkanı Ömer YILDIZ

Büyük bir sevinç ve gururla müjdeyi aldık. Bunun bir başlangıç olacağını, bu adımla birlikte hem Karadeniz, hem Akdeniz, hem de kara topraklarımızda enerji patlaması yaşanacağını ümit ediyorum. Türkiye’nin yeni bir döneme girdiğini düşünüyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.

 

GÖRSİAD Başkanı Engin ÇETİNER

320 Milyar metreküp doğalgaz keşfi ülkemiz için hayırlı olsun. Enerjide dışa bağımlılığını bir ölçü azaltacak buluş ülke ekonomisine büyük katkıda bulunacaktır. Ülkemizin etrafı doğal enerji kaynakları ile çevrili olduğu için Akdeniz’de de en kısa zamanda enerji kaynağı bulunacağına inanıyorum.

 

BALKANTÜRKSİAD Başkanı Berat TUNAKAN

Enerji, ciddi manada döviz çıktısına sebep olan bir kalem. Cari dengeyi sağlayacak olan, dışa bağımlılığı da azaltacak olan bir gelişme. Ekonominin yanı sıra iş dünyasına moral ve motivasyon sağlayacak bir haber aynı zamanda. Hayırlı uğurlu olsun. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyoruz.

 

GESİAD Başkanı Murat KAYA

Ülkemiz bilhassa doğalgazda ciddi oranda dışa bağımlıydı. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu müjdesi, ekonomimiz haliyle iş dünyası için de önemli rahatlama sağlayacaktır. Bu müjdeli haberden dolayı mutluyuz. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.

 

TÜMSİAD Bursa Şubesi Başkanı M. Kemal ŞERBETÇİOĞLU

Keşfedilen doğalgazın ülkemizin önünü açacağına ve enerjide dışa bağımlılığını azaltacağına olan inancımız tamdır. Bu güzel müjdenin hayırlı olmasını temenni ediyor, Sayın Cumhurbaşkanımız ve emeği geçenlere de şükranlarımı sunuyorum.

 

BATISİAD Başkanı Ahmet ER

320 milyar metreküp doğalgaz rezervinin Karadeniz’de bulunması Türkiye için çok büyük bir haber. Bu tarihi olaydan dolayı çok sevinçliyiz, gururluyuz. Ülkemiz için çok büyük bir kazanım olacak, bu güzel haberin devamının gelmesi de en büyük temennimiz. Ülkemiz için hayırlı uğurlu olsun.

 

TÜGİAD Bursa Şubesi

Başkanı Ersoy TABAKLAR

Türkiye doğalgaz enerjisi için dışarıya ciddi bir para ödüyor. Bu rezerv, ülkemizin uzun yıllar doğalgaz ihtiyacını karşılayacaktır. Doğalgaz ihtiyacı konusunda dışa bağımlılığımızı azaltacak olması sevindirici bir durum tabi ki. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.

Yorumlar (0)
banner14
6
açık
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?