banner34

banner6

İnşaat sektörü Yapı Yaşam Fuarında buluştu

İnşaat sektörü Yapı Yaşam Fuarında buluştu

Sektörel Haberler 29.03.2010, 21:00 29.03.2010, 21:00
İnşaat sektörü Yapı Yaşam Fuarında buluştu
İnşaat sektörü Yapı Yaşam Fuarında buluştu

Bursanın lokomotif sektörlerinden biri olan inşaat sektörünün tüm tedarikçileri Bursa Yapı Yaşam Fuarında buluştu. Sektör temsilcileri, fuarda çeşitli ticari buluşmalar ve anlaşmalar gerçekleştirdiler.

Tüyap Bursa Fuarcılık Anonim Şirketi tarafından, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası desteği, TMMOB Mimarlar Odası Bursa Şubesi işbirliğiyle hazırlanan Bursa 22nci Yapı ve Yaşam Fuarı ve Kongresi ile BURSAGAZ Bursa Şehiriçi Doğalgaz Dağıtım Ticaret ve Taahhüt A.Ş. işbirliği ile hazırlanan Bursa 5inci Isıtma, Soğutma, Havalandırma ve Doğalgaz Teknolojileri Fuarı, Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleşti.
Son yıllarda inşaat ve doğalgaz sektöründe yapılan yatırımlar ile önem kazanan, sanayinin gelişmesiyle artan göçün konut ihtiyacını oluşturduğu endüstri şehri Bursada, 6 ayrı salonda 15 ülkeden 305 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla yapılan fuarlar, sektörlerin ulusal ve uluslararası düzeyde gelişimine pozitif katkı sağladı.
Yapıdaki tüm yeniliklerin bir arada sergilendiği, yeni ürün ve hizmetlerin, makine ve donanımların tanıtıldığı Bursa Yapı ve Yaşam Fuarı, bölgenin en büyük ve güçlü etkinliği olma konusunda yıllardır liderliğini sürdürmektedir. Fuarla birlikte "İş ve İnşaat Makineleri Özel Bölümü de yer aldı.
Fuarlar ile eş zamanlı olarak, TMMOB Mimarlar Odası Bursa Şubesi tarafından hazırlanan ve sektöründe geleneksel hale gelen "Mimarlık ve Değişim başlıklı 22nci Uluslararası Yapı ve Yaşam Kongresi kapsamında; yurtiçi ve yurtdışından mimarlar, şehir plancıları, peyzaj mimarları, mühendisler, müteahhitler, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları ve konu ile ilgili profesyonellerin davetli olduğu kongre ile Fuarın önemi daha da arttı. Dünyada yaşanan değişime rağmen, insanın ve doğanın değişmeyen nitelikleri ve mimarinin amaçları bir arada irdelenerek, geleceğin mimarisini yaratmaya çalışacaklar ve geleneğe bağlı kalan mimarlar arasındaki fikirler tartışıldı.

Sektörün tüm tedarikçileri bir arada
Bursa Beton Genel Müdür
Yardımcısı Fatih Vardar:
Bursa Yapı Yaşam Fuarı bizim her sene katıldığımız ve çok önemsediğimiz bir fuar. İnşaat sektörü, Bursa için lokomotif. Hal böyle olunca da Bursada yapı yaşam sektörü en hızlı yol alan sektörlerden biri haline geliyor. Bu anlamda bu fuar tüm sektör temsilcilerini bir araya getirerek, ticari buluşmalara vesile oluyor. Bursa Beton olarak biz, fuarı iyi ve verimli geçirdik.

Farklı atılımlarla kendimizi sürekli yeniliyoruz
Epsa Genel Müdürü
Nurcan Özdemir:
Bu yıl Bursa Yapı-Yaşam Fuarına 11inci kez katılıyoruz. Neredeyse her yapı yaşam fuarında buradaydık. Bu konuda TÜYAPın çok güzel organizasyon yaptığını düşünüyorum. Bursa yapı-yaşam sektörü için güzel bir iş ortaya çıkmış oluyor. Her yıl fuara farklı ürünlerle katılmaya çalışıyoruz. Bu yıl da yine yeni ürünlerimiz var. Kendimizi sürekli yenileyen bir firmayız. Otomotiv, mobilya ve ambalaj sektörüne hitap eden yepyeni ürünlerimiz var. Yeni bir yatırımımız oldu bu konuda. İkinci bir fabrika kurduk. Yeni ürünler ile ilgili makinelerimizi buraya koyduk. Biz krizlerde yatırım yapan bir firmayız. Krizleri avantaja çeviriyoruz her zaman. Farklı atılımlar yaparak sürekli kendimizi yeniliyoruz. Zaten bizim müşterimiz belli, yaptığımız ürünün kalitesi ortada.

Amacımız tüketiciyle buluşmak
Marof Yapı Genel Müdürü Zafer Milli:
Fuara katılım amacımız ürünlerimizi ilk önce Bursadaki tüketicilere ve taahhüt işi yapan müteahhit firmalara, sonrasında da Türkiye genelinde faaliyet gösteren sektör temsilcilerine tanıtmak. Üretimini gerçekleştirdiğimiz yeni ürünlerimizle özellikle hazır dış cephe izolasyon malzemeleri ile ilgi odağı olduk diyebilirim. Sektörü temsil eden kaliteli ve büyük firmalarla böyle güzel bir organizasyonda yer almak bizim için iyi bir deneyim oldu. Türkiyede inşaat sektöründe bir atılım var, daha iyi daha kaliteli hizmet için biz de Marof olarak gerekli tüm çalışmalarımızı yapacağız.

Sektörle fikir alışverişleri yaptık
İs-Me İzolasyon İsmet Çakan:
İlk günü biraz zayıf geçti fuarın. Ama yüzde 65 farklı illerden katılımın oluşu sevindirici tabi. Tüm firma ve sektör temsilcilerinin bir yerde toplu oluşu itibariyle, fuarda hiç olmazsa dostlarınızla bir araya geliyorsunuz. Ziyaretçilerle sohbet etme, çeşitli değerlendirme ve analizler yapabilme şansını bulabiliyorsunuz. Karşılıklı fikir alışverişi yapabilmek için çok güzel bir nokta bu fuar. Çünkü günlük iş akışında kendi müşterilerimiz ile bile gereğince sohbet etme anını bulamadığımız zamanlar oluyor. Aynı zamanda ürünlerimizi, yeniliklerimizi sergileyerek yeni potansiyel müşterilerle tanışma şansını yakalıyoruz.

Katılımcı sayısı çok azdı
Çağdaş Bölme
Yönetim Kurulu
Başkanı Sevgi Demir:
Fuarda ürünlerimizi sergilemek amaçlı buradayız. Üretimini yaptığımız her konuda ürünlerimiz mevcut. Akıllı otomasyon sistemi ile akıllı ofisler haline getirdik standımızı. Yeni ürünlerimiz arasında hareketli ofislerimiz var. Ama katılımcı sayısı çok az. Ben bu holde hiç kimseyi görmedim bu fuarda ve TÜYAPa bu anlamda sitemliyim. Sanayicinin yanında olmuyorsa siyasetçi ve bürokratlar biz çok yalnız olduğumuzu gördük.

Yeni satış ağımızı tanıttık
Aytar İnşaat Genel
Müdürü Murat Aytar:
Markamızın bilinirliğini, tanınırlığını arttırmaya, içine kapalı yapısından çıkarıp, kalitesinden şüphe edilmeyen bir değer haline getirmek için çalışıyoruz. Birçok bilinen, adı söylendiğinde kalitesinden emin olunan, sorgulanmayan firmalarla aynı noktaya gelmek istiyoruz. Biz 22 yıl boyunca inşaat imalatı yaptık. Artık imalatta kullandığımız ürünleri satmaya çalıştığımız dönemin başında bulunuyoruz. Kalitelerinden emin olduğumuz bu ürünleri satarak, satış alanında yeni bir açılıma gittik. Kendimize yeni bir iş kolu yarattık. Satış bizim şirketimiz için önemli bir yerde duruyor. Fuara katılımımızın asıl amacı da bu satış ağımızı tanıtmak.

Fuar, geçen yıla göre sönük kaldı
Şahinler Ferforje Şirket
Müdürü Nazmi Kırımcı:
Fuar, geçen yıla göre daha sönük geçiyor. Katılımcı sayısı çok ama, ziyaretçi sayısı az kaldı. Ürünlerimizi Bursada kullanıcılara, müteahhitlere, villa sahiplerine ve ihtiyacı olanlara satabilmek için buradayız. Yeni ürünlerimizi tanıtmak istiyoruz. 80-100 adet yeni ürünle çıktık bu fuara.

Verimli bir fuar geçirdik
Fly Mutfak ve Banyo
Yetkilisi Murat Cangusuz:
Yapı Yaşam Fuarı bizim için oldukça önemli bir fuar. Potansiyel bir çok müşteri ile bir araya gelmemize olanak sağlıyor. TÜYAPın da katkılarıyla fuar oldukça verimli geçti.

Sayı: 725 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18