banner34

banner50

banner6

EKOhaber 15 yaşında

EKOhaber 15 yaşında

Sektörel Haberler 05.04.2010, 21:00 05.04.2010, 21:00
EKOhaber 15 yaşında
EKOhaber 15 yaşında

Yayınını güvenilir, bağımsız, tarafsız yapısı veBursa iş dünyasının
sözcüsüyüz sloganıyla 726 haftadır sürdüren Bursanın Ekonomi Gazetesi EKOhaber, 15inci kuruluş yılını kutlamanın gururunu yaşıyor.

Yayın hayatına 2 Nisan 1996'da başlayan, Bursa'nın güvenilir, bağımsız ve tarafsız gazetesi EKOhaber, 15inci kuruluş yıldönümünü kutluyor.
Bursa'da özellikle yerel ekonomi ağırlıklı bir gazeteye olan ihtiyaçtan doğan, yayın yaşamını, basın meslek ilkelerinden taviz vermeden tam 726 haftadır sürdüren, okurlarına Bursa ekonomisindeki gelişmeleri aktaran, haber ve araştırmalarıyla gündem oluşturan, güncel, kent, sektör, şirket, başarı öyküsü, Avrupa Birliği, sağlık, medya, patent, borsa, para-piyasa gibi konuları, Türkiye ve dünya ekonomi gündemiyle ilgili haberleri ve uzman köşe yazarı kadrosuyla yorumlarını sunan EKOhaber, yayın politikasını da okurlarından gelen önerileri dikkate alarak yıllardır titizlikle oluşturuyor.
EKOhaber'in her yıl gerçekleştirdiği 'Okur Profili ve Yayın Politikası Anketi', alınan övgülerin de belgesi oldu. Özellikle alım gücü yüksek ve karar verme yetkisine sahip kişiler tarafından okunan EKOhaber'in okur profilini; sanayici-işadamı yüzde 30,2, üst düzey yönetici yüzde 15,2, büyük esnaf yüzde 2,3, küçük esnaf yüzde 2,1, işletmeci yüzde 6,9, memur yüzde 14,6, serbest meslek mensubu yüzde 15,9 ve diğerleri yüzde 2,9 oluşturdu.
EKOhaber'in alanında uzman köşe yazarları, Bursa, Türkiye ve dünyadaki gelişmeleri, 15 yıldır sadece EKOhaber okurlarına yansıtıyor.

Yenilik bitmez...
Gazetenin İmtiyaz Sahibi Tahsin Ardıç, gazetecilik mesleğinde 30 yılı aşkın deneyime sahip. Ekonomi yayıncılığında bir ekol olan Dünya Gazetesi'nin uzun yıllar Bursa Temsilcisi olan Ardıç, bilgi birikimi ile deneyimini gazete sahipliği ile birleştirdi. Gücünü okurlarından alan, gelişimini her geçen gün sürdüren EKOhaber'in hedef kitlesinin, Bursa iş dünyası olduğunu, bağımsız, güncel, doğru ve tarafsız yayın politikasıyla okuyucularına ulaştığını belirten Tahsin Ardıç, EKOhaber'in tecrübeli, özellikle ekonomi yayıncılığında deneyimli bir kadro ve uzman köşe yazarlarıyla çalıştığını belirtti. Ardıç, "Gücünü okurlarından alan EKOhaber; bağımsız ve tarafsız yayın politikası ile dürüstlüğünü koruyarak, her geçen yıl gelişiyor. 'Bursa iş dünyasının sözcüsü' olma görevimizi en iyi şekilde yerine getirdiğimize ve bundan sonra da yerine getireceğimize inanıyoruz. EKOhaber'de yenilikler bitmez" dedi.

Uzman köşe yazarları...
İşte EKOhaber'in uzman yazar kadrosu: Prof. Dr. İlker Parasız, Prof. Dr. Ali Ceylan, Nuri Kolaylı, Ziya Güney, Kemal Yamankaradeniz, Tolga Yücel, Yalçın Aras, Dr. Mevci Ergün, Ahmet Özenalp, Cevdet Akçakoca, Prof. Dr. Mustafa Cebe, Prof. Dr. Erkan Işığıçok, Prof. Dr. Lale Erdem Karabıyık, Meftun Tayan, Erdem Saker, Bahri Şarlı, Dr. Cem Heper, Sema Adalı ve Dr. Esin Şeker.

Ses getiren ilaveler
Her hafta büyük bir titizlikle hazırlanan 20 sayfalık ana gazetenin yanı sıra belirli aralıklarla verilen ve okurdan büyük ilgi gören, "DOSAB, NOSAB, Bursa Çınarları, Yapı Yaşam, Otomotiv, Ev Tekstili" ilaveleri ile Bursa Telefon-Fax-Web Rehberini de okuyucusuna sunuyor. Her yıl hazırlanan ve abonelere ulaştırılan Rehber, bazı süper marketlerde de satışa sunuluyor. www.ekohaber.com.tr adresiyle, her hafta güncellenen, haber ve yorumlarıyla internetten de okuyucularına ulaşan EKOhaber, web sayfasını gelişen içerik ve formatına uygun olarak düzenledi. Başarılı çizgisi ile övgüye değer bulunan EKOhaber, çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından verilen 'yılın ekonomi yayını' ödüllerine layık görüldü.

Liderlik...
EKOhaber Gazetesi, Türkiye'de yerel basının en güçlü olduğu kent durumundaki, 'Küçük Babı-ali' Bursa'da, ekonomi gazeteciliğinde bir ilk... 15inci yılını kutlayan EKOhaber, Türkiye çapında da kendine has bir liderlik sürdürüyor. EKOhaber, 2 Nisan 1996'da, Tahsin Ardıç tarafından 'güvenilirlik', 'bağımsızlık' ve 'tarafsızlık' ilkesiyle yayına başladı.

Sayı: 726 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18