banner34

banner50

banner6

Dünya liginde bir Türk devi: Simge Group

Dünya liginde bir Türk devi: Simge Group

Sektörel Haberler 08.03.2010, 22:00 08.03.2010, 22:00
Dünya liginde bir Türk devi: Simge Group
Dünya liginde bir Türk devi: Simge Group

E-MAK, dünyanın en büyük fuarı olan BAUMA 2010a, toplamda 800 tonu bulan 40 TIRlık, kurulduğunda yüksekliği 32 metreyi bulan geri dönüşüm sistemli entegre asfalt üretim plentleri Simge Challenger, Ratech, Green Type ile katılıyor.

E-MAK tarafından uzun süren AR-GE çalışmaları sonucu üretilen; Amerika, Japonya, Çin, Rusya ile çeşitli AB ülkelerinden patentli olan son sistem teknoloji ürünü ve buluşu olan plentlerin dünyada bir eşi daha yok. İnşaat ve maden makineleri alanında dünyanın en büyük fuarı olan ve endüstri olimpiyatı olarak nitelendirilen 500 bin ziyaretçinin beklendiği,19-25 Nisan tarihleri arasında 555 bin metrekarelik alanda düzenlenecek olan BAUMA 2010 fuarına 200ü aşkın ülkeden 3 bin civarında firma katılıyor.
Törende konuşan Simge Group Yönetim Kurulu Başkanı Nezir Gencer, Bursada pek çok fuar düzenlendiğini ve bunların hiçbirisinde de tören yapılmadığını anımsatarak Yakın dostlarımıza danıştık ve onların da teşvikiyle Münihte düzenlenen BAUMA fuarına katılım sürecimizi sizlerle paylaşmak istedik dedi. Üç yılda bir Almanyanın Münih kentinde düzenlenen fuara 200ü aşkın ülkeden 3 bin civarında firmanın katıldığını ve 400 bin kişinin ziyaret ettiği bu fuar, her anlamda dünyanın en büyük fuarıdır diye konuştu.
BAUMA Fuarında yer alan firmaların alanında en gelişmiş ve üstün teknolojiye sahip olduklarına dikkat çeken Gencer, sözlerini şöyle sürdürdü:
"BAUMA Fuarına katılımın ağır kuralları vardır. Sergileyeceğiniz her ürün mutlaka kendi patentiniz ya da özgün tasarımınız olmak zorundadır.
İlk kez BAUMA Fuarına 1994 yılında gittiğini ve üç gün boyunca dolaştığı fuarda hiçbir Türk firmasının olmamasından dolayı büyük üzüntü duyduğunu anlatan Nezir Gencer, o günden sonra BAUMAya katılabilmek için Simge Group bünyesinde yoğun bir AR-GE çalışmasına başlandığı belirtti. "Bir Türk firması olarak birbir zorlukla 2004 yılında 400 metrekarelik bir alanda montaj elemanlarıyla birlikte 26 personel, 16 TIR ile taşıdığımız makineleri sergiledik diyen Nezir Gencer, bunu gören yabancı rakip firmaların "Siz de nereden çıktınız? şeklinde tepkisiyle karşılaştıklarını söyledi. 2007 yılındaki BAUMA Fuarına ise 40 personel ve 28 TIRla götürdükleri makinelerle katıldıklarını ifade eden Nezir Gencer, bu durumun 5 milyar Euroluk ciroya sahip olan dev firmalarca şaşkınlık ve kıskançlıkla karşılandığını belirtti. 2007 yılından bu yana AR-GE çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini, yepyeni buluşlarla geliştirdikleri teknolojilerin dünyada bir eşi olmadığını söyleyen Nezir Gencer "Şimdi BAUMA 2010a dünyada hiç olmayan bir teknolojiyle katılıyoruz. 40 TIRlık 800 tona yakın ağırlığındaki, makinelerimizi götürüyoruz diye konuştu.
Dünyanın dev kuruluşlarının, gelişmiş ülkelerin BAUMA 2010a Uluslar- arası Endüstri Olimpiyatı gözüyle baktıklarını anımsatan Gencer, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Bana göre en büyük zenginlik bilgi, sonra bilginin mahsulü olan teknoloji, teknolojinin ortaya koyduğu endüstri, endüstrisini mahsulü olan marka ve markanın doğurduğu katma değeri yüksek ihracat ve buna bağlı olan ülke zenginliği ile refah ve kimseye minnet etmeden yaşamını sürdüren gururlu bir ülke ve bu ülkenin bol kazançlı işçisi, memuru, patronu. İşte ben ve arkadaşlarım bunun azmindeyiz ve bunun neferleriyiz. Ülkemize bir marka kazandırabilmek için gecemizi gündüzümüze kattık. İşte önünde durduğum tepesinde şanlı bayrağımızı taşıyan bu seyyar kaleyi yaptık. İnşallah kazasız belasız taşıyacağız, kuracağız, dünyada olmayan şeyleri insanlığa takdim etmenin gururunu birlikte yaşayacağız.

Sayı: 722 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18