banner8

banner13

banner6

BUSİAD'dan Aktaş'a çevre raporu

Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (BUSİAD) Yeşil Bursa Çalışma Grubu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a 1/100000 ölçekli Çevre Düzeni Planı üzerine görüşlerini bir dosya halinde sundu. BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a, Yeşil Bursa Çalışma Grubu’nun önerilerini içeren raporu sunarken, “Ülkenin ve Bursa’nın en köklü sivil toplum kuruluşlarından biri olarak, hemşehrilik görevimiz çerçevesinde, değerli kurumunuzun bir paydaşı olarak, görüş ve tavsiyelerimizi tarafınıza sunmaktan mutluluk duymaktayız” dedi.

Sektörel Haberler 28.09.2020, 23:41 28.09.2020, 23:41
BUSİAD'dan Aktaş'a çevre raporu

Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (BUSİAD) Yeşil Bursa Çalışma Grubu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a 1/100000 ölçekli Çevre Düzeni Planı üzerine görüşlerini bir dosya halinde sundu.

BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a, Yeşil Bursa Çalışma Grubu’nun önerilerini içeren raporu sunarken, “Ülkenin ve Bursa’nın en köklü sivil toplum kuruluşlarından biri olarak, hemşehrilik görevimiz çerçevesinde, değerli kurumunuzun bir paydaşı olarak, görüş ve tavsiyelerimizi tarafınıza sunmaktan mutluluk duymaktayız” dedi.

BUSİAD Başkanı Türkay, Hanlar Bölgesi’nin açılması çalışmaları nedeniyle Aktaş’a teşekkür ederken, Yunuseli Havaalanı’nın yapılaşmaya açılmaması taleplerini de iletti. BUSİAD Başkanı Türkay, Bursa’ya borçları olduğunu ifade ederek, “Bundan hareketle, bu yıl çevre gününde Yeşil Bursa Çalışma Grubu’nun kuruluşunu duyurduk. Geri dönüşüm, su tasarrufu, yeşil alanlar, hava kirliliği, çocukların çevre konusunda eğitimi, yenilenebilir enerji gibi konularda çalışmalar yapmak istiyoruz. Size görüşlerimizi zaman zaman iletmek istiyoruz” dedi.

“Çevre konusu bir kültür işi”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş ise yapılan çalışmadan çok memnun olduklarını ifade ederek, “Çevre konusu bir kültür işi. Bu kültürü yerleştirmek için ne yapıyoruz ona bakmak gerekir. Çocukları eğitmek çok mantıklı. İnegöl’de bunu başarmıştık” dedi. Aktaş, “Ben de bir gün Başkanlığı bırakacağım. Bıraktığımda ben ve ailem de yaşanabilir bir Bursa’nın sokaklarında olmak istiyorum. Tüm sıkıntılara rağmen Bursa hala Türkiye’nin en yaşanabilir kentlerinden biri” ifadelerini kullandı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş’a sunulan rapor, genel konular, çevre, enerji, yer altı kaynakları ve geri dönüşüm, konut/sosyal ve yaşam alanları/SİT alanları, sanayi/teknoloji alanları, tarım alanları turizm alanları ile ulaşım lojistik başlıklarından oluşuyor.

 

Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?