banner8

banner13

banner6

Bursa'da pandemi sonrası ilk fuar açıldı

Pandemi arasından sonra Türkiye’deki ilk güzellik fuarı olan, aynı zamanda Bursa’da da ilk fuar olma özelliği taşıyan BUCOS 2. Kozmetik ve Güzellik Fuarı, kapılarını açtı.

Sektörel Haberler 08.09.2020, 12:49 08.09.2020, 12:49
Bursa'da pandemi sonrası ilk fuar açıldı
Pandemi arasından sonra Türkiye’deki ilk güzellik fuarı olan, aynı zamanda Bursa’da da ilk fuar olma özelliği taşıyan BUCOS 2. Kozmetik ve Güzellik Fuarı, kapılarını açtı.

 

Pandemi arasından sonra Türkiye’deki ilk güzellik fuarı olan, aynı zamanda Bursa’da da ilk fuar olma özelliği taşıyan BUCOS 2. Kozmetik ve Güzellik Fuarı gerçekleştirildi. İlki 2018 yılında yapılan ve büyük ilgi gören fuar, ikinci kez sektör profesyonellerini Bursa’da buluşturdu. BUCOS 2. Kozmetik Güzellik Fuarı’nda estetik, dermatoloji, kozmetik, el ve ayak bakımı, makyaj, zayıflama, teknolojik ürün ve saç bakımı gibi alanlarda faaliyet gösteren 46 firma stant açtı.Pandemi arasından sonra Türkiye’deki ilk güzellik fuarını gerçekleştirdiklerini ifade eden Network Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Eker, fuarları özlediklerini ifade etti. Eker, “Fuara Türkiye’nin 6 farklı bölgesinden ve 12 farklı ilinden 46 firma katıldı. Bu rakamlar, Bursa’ya duyulan güvenin bir yansımasıdır. Fuarda ilk kez HİBRİT fuar uygulamasını hayata geçirdik. Böylelikle reel fuar devam ederken sanal ortamda da alıcı ve satıcılar iletişim kurabildiler. Artık hayatımızın bir parçası olan ateş ölçer, dezenfektan ve sosyal mesafe uyarıları dâhil gerekli tüm önlemleri aldığımız bir fuar oldu” diye konuştu.

“Sağlık ve ekonomi arasındaki dengeyi bulmalıyız”

Sağlık ile ekonomi arasında dengeyi bulmak gerektiğini belirten Eker, “Kozmetik, insanlık tarihinde bu yana süre gelen bir sektör. Dünyada 360 milyar Euro’luk bir cirosu var. Türkiye’de de 68 bin tane işletme var. Bu önemli sektör, maalesef pandemiden dolayı çok etkilendi. Dünyada bu yıl fuarların yapılamamasındasın dolayı da 148 milyar Euro’luk bir kayıp var” ifadelerini kullandı.

“Hayat durmasın istiyorsak her şey elimizde”

AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç ise şunları söyledi: “Bursa’mız adına kenetlendik ve her geçen gün daha fazla kongre ve fuarı şehrimizde yapıyoruz. Dünyanın birçok bölgesinden estetik operasyonlarını yaptırmak isteyen kişiler ülkemize gelmekte. Bu sektörde oldukça iyi durumdayız. Umarım daha iyilerini hep beraber gerçekleştiririz.”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Halide Serpil Şahin de “Kozmetoloji, hepimizin ilk olarak bildiği güzellik ürünleri olarak algılansa da insanların görünüm bozukluklarının giderilmesinde ve onların fiziksel ve ruhsal olarak tedavilerinde çok ciddi bir yer tutmaktadır. Böyle güzel bir fuarı bu dönemde yapanlara ve tüm emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Tüm sektör fuarda

Bursa Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, KOSGEB, Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonları İşletmecileri Federasyonu, Bursa Kuaförler Odası, Bursa Berberler Odası ve Bursa Estetik Sektörü Çalışanları Derneği (BESDER) tarafından desteklenen fuarda, yeni ürünlerin ve yöntemlerin tanıtımı, eğitim programları, özel sunumlar ve etkinlikler gerçekleştirildi.

Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?