banner8

banner6

BALKANTÜRKSİAD'dan Ankara çıkarması

Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) Arnavutluk’a 20 bin, Zambiya’ya da 10 bin adet cerrahi maske bağışladı. AK Parti Bursa Milletvekili, TBMM Dışişleri Komisyonu Üyesi ve Türkiye-Zambiya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Atilla Ödünç’ün başkanlığında Ankara’da  gerçekleşen “Zambiya’da yatırım fırsatları ve ekonomik işbirliği imkanları” konulu toplantıya katılan BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu üyeleri, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nı (YTB) da ziyaret ederek Minia Balkantürk Açık Hava Müzesi yapımına destekleri nedeniyle YTB Başkanı Abdullah Eren’e teşekkür plaketi takdim etti.

Sektörel Haberler 21.09.2020, 13:03 21.09.2020, 13:03
BALKANTÜRKSİAD'dan Ankara çıkarması
Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) Arnavutluk’a 20 bin, Zambiya’ya da 10 bin adet cerrahi maske bağışladı. AK Parti Bursa Milletvekili, TBMM Dışişleri Komisyonu Üyesi ve Türkiye-Zambiya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Atilla Ödünç’ün başkanlığında Ankara’da  gerçekleşen “Zambiya’da yatırım fırsatları ve ekonomik işbirliği imkanları” konulu toplantıya katılan BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu üyeleri, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nı (YTB) da ziyaret ederek Minia Balkantürk Açık Hava Müzesi yapımına destekleri nedeniyle YTB Başkanı Abdullah Eren’e teşekkür plaketi takdim etti. BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu ilk olarak Arnavutluk’un Ankara Büyükelçiliğini ziyaret ederek Konsolos Nertila Arn’la bir araya geldi. Ziyarette konuşan BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Berat Tunakan, “Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs pandemisi nedeniyle dost ve kardeş ülke Arnavutluk’a 20 bin adet cerrahi maske yardımında bulunduk” dedi.

Arnavutluk’un Ankara Büyükelçiliği Konsolosu Arn da, “BALKANTÜRKSİAD zor günlerimizde hep yanımızda oluyor. Bütün BALKANTÜRKSİAD üyelerine şükranlarımızı sunuyoruz” şeklinde konuştu.

 

YTB’ye özel teşekkür

Ankara programında daha sonra Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığını ziyaret eden BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu, Minia Balkantürk Açık Hava Müzesi ile ilgili devam eden çalışmaları hakkında YTB Başkanı Abdullah Eren’e bilgilendirmelerde bulunarak, katkılarından dolayı Eren’e plaket takdim ettiler.

 

Zambiya ile ekonomik işbirliği imkanları

BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Ankara’daki temaslarında son olarak AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç’ün başkanlığında gerçekleşen “Zambiya’da yatırım fırsatları ve ekonomik işbirliği imkanları” konulu toplantıya da katıldı.

Vekil Ödünç, “BALKANTÜRKSİAD Bursamızın önemli sivil toplum kuruluşlarından birisi, projelendirdiği çalışmaları yerinde gerçekleştirirken Ankara ile de yakın ilişkisini sürdürüyor” dedi.

 

Yorumlar (0)
10
parçalı bulutlu