banner34

banner50

banner6

Yeni OSB açılmayacak

Yeni OSB açılmayacak

Kent 15.03.2010, 22:00 15.03.2010, 22:00
Yeni OSB açılmayacak
Başkan Recep Altepe, yeni sanayi bölgeleri oluşturmayı planlamadıklarını belirterek, Bursa'nın bundan sonraki önceliğinin turizm ve hizmet sektörü olduğunu söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri ile Makine Mühendisleri Odası Bursa Şubesi yöneticilerini Heykel'deki tarihi binada ağırladı. Bursa'nın geleceğine yön verecek olan projeler hakkında bilgiler veren Başkan Altepe, Bursa'nın turizmden de hak ettiği payı alması için yoğun çaba harcadıklarını vurguladı.
“YETERİNCE SANAYİ BÖLGESİ VAR”
Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak en büyük hedeflerinin Bursa'yı her alanda hak ettiği konuma getirmek olduğuna dikkat çeken Başkan Altepe, tarihi ve doğal güzellikleri ile bu kentin ön plana çıkması için çabaladıklarını hatırlattı. Bursa dendiği zaman akıllara artık sadece sanayinin gelmeyeceğini dile getiren Başkan Altepe, “Geçmişte yapılan sanayi bölgeleri Bursa'ya yeterli. Biz yeni projelerle kentin vizyonunu değiştirmeyi planlamıyoruz. En büyük amacımız Bursa'nın doğal güzelliklerini ve tarihi yapısını ön plana çıkarmak. Bunu yaptığımız takdirde Bursa turizmden de bugüne kadar alamadığı payı alacaktır” dedi.
“KONGRE MERKEZİ EMİN ELLERE TESLİM EDİLECEK”
İnşa çalışmalarının son aşamaya geldiği Merinos Kongre ve Kültür Merkezi'nin Bursa turizmine büyük bir ivme katacağını kaydeden Başkan Altepe, kongre merkezinin kente değer katması için Avrupa'daki önemli kongre merkezlerinde incelemelerde bulunduklarını ve işletim sistemi konusunda uzmanlardan bilgi aldıklarına değindi. Kongre turizminin gelişmesiyle ilk etapta otellerde büyük bir hareketlilik yaşanacağını hatırlatan Başkan Altepe, “İncelediğimiz kongre merkezlerinin bulundukları kentin ekonomisine önemli katkılar sağladığını gördük. Alanında uzman ekiplerle çalışarak Bursa'nın da kongre merkezinden en verimli şekilde yararlanmasını sağlayacağız” diye konuştu.
“TRAFİK SORUNU ÇÖZÜLECEK”
Kent merkezindeki trafik yoğunluğuna da değinen Başkan Altepe, trafik sorununun çözümünün alternatif yollar açmaktan geçtiğini bunun için de bugüne kadar 700'den fazla binayı kamulaştırarak yeni yollar açtıklarını vurguladı. Soğanlı'da kamulaştırma çalışmalarının sürdüğü 30 metrelik yolda bir taraftan yıkımların da sürdüğünü ifade eden Başkan Altepe, bu yılın sonuna kadar önemli ölçüde açılacak olan yolun, trafik yükünü de önemli ölçüde hafifleteceğini kaydetti.
“ŞEHRİN KALBİNİ YENİLİYORUZ”
Kent merkezini modernize etmek adına farklı çalışmalar yapacaklarını ifade eden Başkan Altepe, Atatürk Caddesi'ndeki binaların dış görünümünün yenilenmesi çalışmalarının başladığını belirtti. Şehrin kalbi niteliğindeki bu bölgede yapılacak modernizasyon ile Bursa'ya yeni bir vizyon katacaklarına vurgu yapan Başkan Altepe, “Önce Cumhuriyet Caddesi'ni ardından Atatürk Caddesi'ni trafiğe kapatacağız. Vatandaşlarımızın bu bölgelere ulaşımını tramvay ile gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Bu sayede hem şehrin kalbindeki trafik sorununu çözeceğiz hem de kentimize yeni bir vizyon getireceğiz” diye konuştu. Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Bursa Şubesi Başkanı Ali Tonbaş ve yönetim kurulu üyeleri ile Bursa Makine Mühendisleri Odası Başkanı İbrahim Mart ve yöneticiler Başkan Altepe'ye yapılacak olan projelere destek vereceklerini belirtti.

Sayı: 723 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18