banner34

banner6

VETERİNER ADAYLARI BARINAKTA

VETERİNER ADAYLARI BARINAKTA

Kent 07.01.2013, 22:00 07.01.2013, 22:00
VETERİNER ADAYLARI BARINAKTA
VETERİNER ADAYLARI BARINAKTA
BARINAK HEKİMLİĞİNİ İNCELEDİLER

Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi öğrencileri, son yıllarda veteriner hekimliğinin bir dalı olan ve cazibesi sürekli artan "barınak hekimliğini tanımak amacıyla Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezini ziyaret etti.
Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezini ziyaret eden veteriner hekim adayları, önce konferans salonunda teorik bilgiler aldı, ardından da tesisi gezerek burada görev yapan meslektaşlarından akıllarında kalan sorulara yanıt buldu.
Veterinerlik Fakültesi 2. Sınıf öğrencilerine barınak hekimliğinin detaylarını anlatan Osmangazi Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Dr. Aysu A. İlman "Barınak hekimliği dendiğinde özverili bir çalışma, iyi bir gözlem ve bolca sabır gerekmektedir. Çünkü barınak hekimi iyi bir dahiliyeci, iyi bir doğumcu, iyi bir cerrah, biraz hayvan beslemeci, biraz zooteknist olmalı. Aynı zamanda da hayvan severler ve sevmeyenler ile sürekli muhatap olacağından üstün sorun çözme yeteneğiyle donanmış bir hekim olmalıdır ve vicdanlı bir insan olmalıdır dedi.
Öğrencilere yaz stajı ve bunun dışındaki boş vakitlerinde de kendilerini geliştirmeleri adına kapılarının her zaman açık olduğunu söyleyen İlman, tesisin her geçen gün daha kusursuz bir hale geldiğini ve bunda Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündarın desteğinin en büyük etken olduğunu sözlerine ekledi.

Sayı: 870 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18