banner34

banner50

banner6

Ulaşım turizme can verecek

Ulaşım turizme can verecek

Kent 22.10.2012, 21:00 22.10.2012, 21:00
Ulaşım turizme can verecek
Ulaşım turizme can verecek
Tarihi mirası doğal güzellikleri ve turistik yapısıyla gözde olan Bursanın değerlerinin gün yüzüne çıkarılması amacıyla projelerini hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi,ulaşılabilir kent hedefi doğrultusunda geliştirilen kara, hava ve deniz ulaşımı yatırımlarıyla turizmin kalkınmasına destek oluyor.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursada turizmin öne çıkması hedefiyle, Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin dört bir köşesinde gerçekleştirilen hizmetleri Skal Internatıonal Kulüp üyeleriyle paylaştı. "Bursanın bir adım önde olmasını istiyoruz diyen Başkan Altepe, kentin çağdaş, ulaşılabilir ve sağlıklı bir marka şehir olması yolunda devam eden çalışmalarını Divan Otelde bir araya geldiği turizmci işadamlarına anlattı. Skal Kulübünün yeni faaliyet döneminin Ekim ayı toplantısına konuk olan Başkan Altepe, "Konumuz Bursanın turizmi. Kentin gelişmesi, kalkınması noktasında adımların atılması için gerekeni yapıyor, Bursa için en güzel işleri yapmak için çalışıyoruz dedi.

"Bursa için ne yapsak azdır

Başkan Altepe, ailece 100 yıldır Bursada yaşadıklarına dikkati çekerken, kentin geçmişini de bugünü kadar bildiğine işaret ederek, "Bursa, yeryüzünün cennet köşelerinden biridir. Bugüne kadar şehri pazarlamada yeteri kadar başarılı olamadık. Bursa için ne yapsak azdır. Bursanın büyük organizasyonlara imzasını atabilmesi için büyük işler yapmalıyız. Bursanın en büyük ve en güçlü kent olmasını istiyoruz diye konuştu. Başkan Altepe, Bursanın her türlü değeri bünyesinde barındırdığını da kaydederek, kentin tüm güzelliklerinden ve özelliklerinden yararlanılması gerektiğini söyledi.Sağlıktan spora, tarihi mirastan turizme kadar Bursada her türlü altyapının bulunduğunu vurgulayan Başkan Altepe, "Bursa, iddialı olması gereken bir kent. Bir şehrin öne çıkması için kentin tüm özellikleriyle tanıtılması gerekiyor. Bursada Büyükşehir Belediyesi olarak yaptığımız çalışmalarla kentimiz her alanda gelişiyor. Kentin her köşesinde hizmetlerimiz sürüyor, demek ki Bursada bereket var. Her yönüyle gelişmiş, çağdaş bir kent olan Bursanın bütünüyle bir marka kent olmasını hedefliyoruz şeklinde konuştu.Skal International Bursa Kulüp Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Eker ve Bursa Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Mustafa Esginin ile Bursada yaşayan Skal Kulüp üyesi iş adamları da Bursa ile ilgili sorularını ve taleplerini ilettikleri Başkan Altepeye kente değer katan çalışmalarından dolayı teşekkür etti.
Öte yandan Eker, sunumunda, 3 Kasım Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan 1. Bursa Turizm Zirvesinin detaylarını anlattı.

Sayı: 859 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18