banner34

banner50

banner6

TÜGİAD GİRİŞİMCİLİK DERSİNDE DAVUT DOĞANI AĞIRLADI.

TÜGİAD GİRİŞİMCİLİK DERSİNDE DAVUT DOĞANI AĞIRLADI.

Kent 17.12.2012, 22:00 17.12.2012, 22:00
TÜGİAD GİRİŞİMCİLİK DERSİNDE DAVUT DOĞANI AĞIRLADI.
TÜGİAD GİRİŞİMCİLİK DERSİNDE DAVUT DOĞANI AĞIRLADI.

Tügiad Bursa Şubesi ve Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi işbirliğinde gerçekleştirilen girişimcilik ders programının bu eğitim döneminde ki ikincisi Uludağ Üniversitesi İşletme Kulübü ile birlikte düzenlendi.

Doğtaş AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğanın konuk olduğu organizasyonda Doğan; girişimcilik hikayesini öğrencilerle paylaştı.

Doğtaş Şirketler Grubu Başkanı DAVUT DOĞAN konuşmasında "Sektörde ciro ve pazar payı sıralamasında 6-7'lerdeyken şu anda 3'üncü sıraya geldik. En beğenilen marka kategorisinde de 3'üncülükten 1 'inciliğe çıktık" dedi.. Bundan 5 yıl önce Doğtaş, orta ve alt gelir grubuna hitap eden mütevazı bir mobilya markasıydı. Yerel öğelerin ağır bastığı markada, son 5 yıldır ciddi bir değişim gözleniyor. Şirketin yönetim kurulu başkanı Davut Doğan, 5 yıl önce Türkiye ve dünya mobilya sektörünü analiz ettiklerini ve özellikle katma değeri yüksek ürünlerde boşluk gördüklerini anlattı.

O tarihten itibaren farklılaşmaya başlayan markamız, 3 yıl önce "exclusive mağazacılık" konseptine yatırım yapmaya başladı. Kurumsal kimlikten hedef kitleye kadar pek çok konuda radikal değişikliklere gidildi. Tasarım ve AR-GE'ye daha fazla önem verildi. Şirket, bu değişime son 3 yılda 20 milyon dolarlık harcama yaptı. Sonuçlar ise oldukça çarpıcı. Müşteri kitlelerinin daha önce C ve D gruplarından oluştuğunu anlatan Davut Doğan, şimdi C1 ve B'ye doğru yöneldiklerini, daha önce hiç müşterileri arasında yer almayan A grubundan da yüzde 10'luk pay aldıklarını söyledi. "Son 3 yıldır yüzde 22, 26 ve yüzde 32 oranında büyüyoruz. Sektörde ciro ve pazar payı sıralamasında 6-7'lerdeyken şu anda 3'üncü sıraya geldik. Marka araştırmalarında da en çok güvenilen, en kaliteli marka kategorisi denilince 1'inci markayız. En beğenilen marka kategorisinde de 3'üncülükten 1'inciliğe çıktık." Doğtaş Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, Doğtaş markasının yaşadığı büyük değişimi öğrencilere aktardı.
Aile şirketi olarak yürüttükleri düzende oluşturdukları aile anayasasının faydalarını paylaşan Doğan, kendi yaşadıklarından örnekler vererek geleceğin girişimcilerine tavsiyelerde bulundu.

Sayı: 867 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18