banner34

banner6

Tramvay hattında gece mesaisi

Tramvay hattında gece mesaisi

Kent 26.11.2012, 22:00 26.11.2012, 22:00
Tramvay hattında gece mesaisi
Tramvay hattında gece mesaisi
Bursa Büyükşehir Belediyesinin kent merkezini modern ulaşımla buluşturacağı şehir içi ring hattında raylar gece gündüz hummalı bir çalışmayla döşenirken, bölge esnafı ve vatandaşlar tramvay inşaatı ve cephe sağlıklaştırmayla Altıparmakın yeniden eski cazibesine kavuştuğunu belirterek, Başkan Altepeye teşekkür ettiler.
Bursayı ulaştıran ulaşımla buluşturan yatırımlarıyla marka kent hedefine adım adım yaklaşan Büyükşehir Belediyesinin kentin demir ağlarla örülmesine yönelik çalışmaları hızla devam ediyor. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, konforlu ulaşımı şehir merkeziyle buluşturacak olan ve Kent Meydanı, Stadyum, Altıparmak, Heykel, İnönü ve Uluyol caddelerini kapsayan T1 hattının Altıparmak Caddesinde devam eden ray döşeme çalışmalarını yerinde inceledi. BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoydan Altıparmak etabının son durumuyla ilgili bilgiler alan Başkan Altepe, çalışmaların bir an önce tamamlanması için gece gündüz çalışıldığını söyledi. Başkan Altepe, Ulu Cadde, Darmstadt, Stadyum Caddesi, Altıparmak ve Ünlü Cadde istikametinde yoğunlukla devam eden çalışmaları kısa sürede bitirmeyi amaçladıklarını belirterek, "Çalışmaların aksamaması için her türlü gayreti gösteriyoruz. Ekiplerimiz gece gündüz çalışıyor. 15 gündür devam eden çalışmalarla Altıparmakta rayları büyük oranda döşedik. Bu çalışmaları Şahabettin Paşa Camii hizasına, Çatalfırın duraklarına kadar ulaştıracağız. Atatürk Caddesindeki en zorlu etabı da 1 ayda tamamlamayı hedefliyoruz diye konuştu.
Altıparmak Caddesindeki binaların cephe düzenleme çalışmalarına da başladıklarını anlatan Başkan Altepe, "Altıparmak yeni bir vizyon ve çehre kazanıyor. Atatürk ve Cumhuriyet caddelerindeki cephe ıslahı çalışmaları Altıparmakta da devam ediyor dedi.
"Bursa, çağdaş bir kent vizyonuna bürünüyor diyen Başkan Altepe, modern ulaşımı şehir merkezine ulaştıracak çalışmalar sayesinde kokusuz, dumansız, elektrikli ve modern tramvayların şehir merkezinde kullanılacağını ifade etti. Başkan Altepe, çalışmaların kısa sürede tamamlanacağını da kaydederek, gösterdikleri sabırdan dolayı vatandaşlara teşekkür etti.

Sayı: 864 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18