banner34

banner50

banner6

TRAMVAY GÜNDE 7 BİN YOLCU TAŞIYOR

TRAMVAY GÜNDE 7 BİN YOLCU TAŞIYOR

Kent 03.12.2012, 22:00 03.12.2012, 22:00
TRAMVAY GÜNDE 7 BİN YOLCU TAŞIYOR
TRAMVAY GÜNDE 7 BİN YOLCU TAŞIYOR
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyet Caddesine kazandırılan tramvay, günde 7 bini aşkın yolcu taşıyarak, önemli bir rekora imza atarken Başkan Altepe, bu hattın Yeşilyayla, Ertuğrul Gazi ve Meskene kadar uzatılacağını, şehir içi tramvay hattının Yalova Yoluna uzatılması konusundaki çalışmalara da başladıklarını söyledi.

Büyükşehir Belediyesinin çağdaş, yaşanabilir ve ulaşılabilir Bursa hedefi doğrultusunda Cumhuriyet Caddesinde hayata geçirdiği tramvay, Bursalıların vazgeçilmez ulaşım araçlarından biri haline geldi. Cumhuriyet Caddesinde tramvaya binerek hat boyunca seyahat eden ve vatandaşlarla sohbet eden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, halen Zafer Meydanı ile Davutkadı arasında yolcu taşıyan tramvayın Yeşilyayla ve Ertuğrul Gazi – Meskene kadar uzayacağını söyledi.
Başkan Altepe, kentin ana arterlerinde tramvayın çalıştırılmasına herkesin şüpheyle yaklaştığını ifade ederek, "Ancak zamanla tüm vatandaşlarımız tramvayı kullanmaktan keyif almaya başladı. Tramvay artık çarşı bölgesinde alternatif ulaşım hatlarından oldu ve günden güne de ilgi daha da artıyor. Günlük yolcu kapasitesi 7 bini aştı. Bu kapasite her geçen daha da gün artıyor dedi.

Konforlu ulaşım Yalova Yoluna uzanacak
Tramvayın Cumhuriyet Caddesine renk kattığını vurgulayan Başkan Altepe, tramvay uygulamasıyla örnek bir çalışmanın gerçekleştirildiğini sözlerine ekledi. Şehir içi raylı sistem projesi olan T1 hattının çalışmalarının devam ettiğini de söyleyen Başkan Altepe, "Tramvay hattının Yalova Yoluna uzatılması konusunu da programımıza aldık. Bursayı demir ağlarla örerken, çevreyi kirletmeyen, kokusuz, çağdaş ve klimalı, sessizce çalışan tramvaylarımızı da ulaşıma dahil etmeyi hedefliyoruz. Altıparmak, İnönü ve Çarşamba caddelerinden sonra Yalova Yoluna da aynı güzellikleri taşımayı istiyoruz şeklinde konuştu.
Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesinin hem cephe düzenleme hem de raylı sistem çalışmalarıyla Bursanın caddelerinin vizyonunun değiştiğini kaydetti.

"Tramvay ulaşımı kolaylaştırdı
Tramvayı kent merkezine ulaşımında sık sık kullandığını söyleyen Şükrü Topçuoğlu, Bursaya katkılarından dolayı Başkan Altepeye teşekkür etti. Topçuoğlu, "Bu hatta tramvayın kullanılması çok iyi oldu. Merkeze ulaşımımız rahatladı. Her gün tramvayı kullanıyorum, ulaşımda sorun yaşamıyorum dedi.

1,5 yaşındaki Ada tramvayı çok seviyor
Çınarönünde ikamet eden Nurten Aşina ve Ayşe Katı da tramvay sayesinde hem maddi hem de zaman açısından ciddi kazanç sağladıklarını ve tramvayı rahatça kullanmanın keyfini yaşadıklarını söyleyerek, projeye imzasını atan Başkan Altepeyi tebrik etti. 1,5 yaşındaki kızı Adanın tramvayı çok sevdiğini ve Adayı gezdirmek için sık sık tramvayı tercih ettiklerini belirten Lara Kaban da tramvayın Yıldırıma ulaşımı daha pratik hale getirdiğine dikkati çekti.

Sayı: 865 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18