banner34

banner50

banner6

Timsah Arena'ya kazma vuruluyor

Timsah Arena'ya kazma vuruluyor

Kent 22.03.2010, 22:00 22.03.2010, 22:00
Timsah Arena'ya kazma vuruluyor
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa'nın adını dünyaya duyuracak örnek çalışmalarından olan stat projesinin hazırlıklarının tamamlanmasıyla, 1 ay içinde ihaleye çıkıp ilk kazmayı vurmak istediklerini söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa'nın adını dünyaya duyuracak örnek çalışmalarından olan stat projesinin hazırlıklarının tamamlanmasıyla, 1 ay içinde ihaleye çıkıp ilk kazmayı vurmak istediklerini söyledi. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yatırımları sunumla anlatan Başkan Altepe, Bursa'yı örnek bir kent haline getirmeyi hedeflediklerini belirtti. Bursa stadıyla ilgili merak edilen sorulara da cevap veren Başkan Altepe, “Stat projesi 13 aydır, üzerinde çok yoğun çalıştığımız bir proje. Bu proje yaklaşık 3 yıldır da Bursa'nın gündeminde. Kamuoyuna tanıttığımız stat, timsah modeli olarak yapılacak” dedi.
BURSA'YA İVME KATACAK
Stadyum projesinin detayları üzerinde çalışıldığını kaydeden Başkan Altepe, Berlin Olimpiyat Stadı'nı yapan firmayla da anlaşıldığını ifade ederek, BTSO'nun da projeye destek verdiğini ifade etti. Stada ilk kazmanın ne zaman vurulacağı konusuna açıklama getiren Başkan Altepe, “Statla ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz, hemen ihaleye çıkalım ve 1 ay içerisinde de hazırlanıp çalışmaları başlatalım istiyoruz. Planlar meclisten geçti, Anıtlar Kurulu da projeye onay verdi. Bir an evvel kazmayı vuralım istiyoruz. Bursa'ya bu stadı en hızlı şekilde kazandıralım. Bu stat Bursa'ya ivme kazandıracak, güzellik katacak anıtsal eserlerden biri olacak” diye konuştu.
STAT 35 BİN KİŞİLİK OLACAK
Maçların aksamaması için de planlı şekilde çalışılacağını belirten Başkan Altepe, “Bursa stadı kapasite olarak iki katına çıkıyor. UEFA standartlarındaki yeni stat 35 bin kişilik olacak” şeklinde konuştu.

Sayı: 724 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18