banner34

banner50

banner6

Tekstilde bayrak mesaisi

Tekstilde bayrak mesaisi

Kent 05.04.2010, 21:00 05.04.2010, 21:00
Tekstilde bayrak mesaisi
Tekstilde bayrak mesaisi

Bursasporun Süper Ligde ulaştığı başarı, Bursa ekonomisine de yansıdı. Bursadaki birçok tekstil işletmesi Bursaspor renkli bebe konfeksiyonundan bayrağa kadar üretimini artırdı.

Tekstİl şehri Bursa, Bursaspor bayrağına çalışıyor. Bursaspor şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerlerken takımlarına destek veren Bursalıların bayrak sevdası da satışların tavan yapmasına neden oldu. Bayrak imalatçısı bir çok firma sahibi, gece gündüz mesai yaparak dev boyutlarda günde 100 bayrak diktiklerini ancak talebe yetişemediklerini söyledi.
Bursasporun şampiyonluğu için adeta kenetlenen Bursalılar şehrin cadde ve sokaklarını da dev bayraklarla donattılar. Öyleki Bursasporun liderliğe yükseldiği son 3 haftada başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere bir çok Bursalı kuruluş ve firma binlerce Bursaspor bayrağı sipariş etti. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 1 haftada diktirdiği 500 adet dev Bursaspor bayrağını mahalle muhtarlıklarına dağıtarak caddelere asılmasını istedi.
Durum böyle olunca şehirdeki bayrak imalathaneleri de verilen şiparişlere yetişebilmek için geceli gündüzlü fazla mesai yapmaya başladı. Talep fazlası nedeniyle başta Tütüncüoğlu Çifliği olmak üzere pek çok sanayi bölgesindeki tekstil fabrikasında tezgahlar yeşil beyaz saten kumaş üretmeye başladı.
Bursasporun liderlik koltuğuna yükselmesinden bu yana işlerinin 10 kat arttığını dile getiren bayrak imalatçısı Burhan Çelebi, "İşlerimiz 10 katına çıktı, bayrak için kumaş yetişmiyor. Sadece bir balıkçı firması 30 tane dev bayrak istedi. 3 haftada 1000in üzerinde bayrak siparişi geldi. Siparişlere cevap vermek için gece gündüz mesai yaparak çalışıyoruz. Bursaspor şampiyon olsun biz mesai yapmaya razıyız diye konuştu.

Sayı: 726 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18