banner34

banner6

MUSTAFAKEMALPAŞANIN ÇEHRESİ BÜYÜKŞEHİR İLE DEĞİŞECEK

MUSTAFAKEMALPAŞANIN ÇEHRESİ BÜYÜKŞEHİR İLE DEĞİŞECEK

Kent 03.12.2012, 22:00 03.12.2012, 22:00
MUSTAFAKEMALPAŞANIN ÇEHRESİ BÜYÜKŞEHİR İLE DEĞİŞECEK
MUSTAFAKEMALPAŞANIN ÇEHRESİ BÜYÜKŞEHİR İLE DEĞİŞECEK
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, MUSTAFAKEMALPAŞA RUMELİ HALK OYUNLARI VE KÜLTÜR DERNEĞİNİN AÇILIŞINI YAPTI.
- BAŞKAN ALTEPE, MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇESİNİN YENİ YASAYLA BİRLİKTE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN SINIRLARINA DAHİL OLACAĞINI VE BÖYLECE İLÇENİN BÜYÜKŞEHİRİN YATIRIMLARINDAN NASİBİNİ ALACAĞINI SÖYLEDİ.
- BAŞKAN ALTEPE, "BURSA VE MUSTAFAKEMALPAŞA HER ZAMAN BALKANLARIN YANINDA DEDİ.
- BAŞKAN ALTEPE: "YENİ YASADAN SONRA MUSTAFAKEMALPAŞA KISA ZAMANDA BÜYÜK DEĞİŞİME UĞRAYACAK VE İLÇE ÜRETİMİN ÖNEMLİ BİR MERKEZİ OLACAK.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Mustafakemalpaşanın Büyükşehir Belediyesi sınırlarına dahil olmasıyla birlikte yapılacak yatırımlarla, ilçenin çehresinin değişeceğini söyledi.

Mustafakemalpaşa Rumeli Halk Oyunları ve Kültür Derneğinin açılışını gerçekleştiren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yeni yasayla birlikte Mustafakemalpaşa İlçesinin de Büyükşehir Belediyesi sınırlarında olacağını ve Büyükşehirin yatırımlarından nasibini alacağını kaydetti.

"Her zaman Balkanların yanındayız
Büyükşehir Belediyesinin hem Bursada hem de Balkanlarda önemli işlere imza attığını ifade eden Başkan Altepe, "Mustafakemalpaşada ecdadımızın kültürü, açılışını yaptığımız bu dernekte yaşayacak. Bizler, Büyükşehir Belediyesi olarak hem kültürümüze sahip çıkmak hem de ülkeler arasındaki dostluk bağlarını daha da geliştirmek için çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz dedi.
Bursanın Balkan göçmenlerinin yoğunlukla yaşadığı ve Balkanlara hassasiyetle yaklaşan bir kent olduğunu belirten Başkan Altepe, "Balkanlarla bütünleşmiş bir kent olan Bursa, Türkiye ile Balkanlar arasında da bir dostluk köprüsü kurdu. Balkanlara ve insanlarımıza sahip çıkma ve bu kültürü yaşatma noktasında bizlere çok görev düşüyor. Yüzyıllarca birlikte yaşadığımız bu güzel topraklarda dostluk rüzgarları estirmek istiyoruz. Bursa ve Mustafakemalpaşa her zaman Balkanların yanında. Her zaman oradaki akrabalarımıza moral vermeye devam edeceğiz diye konuştu.

"Mustafakemalpaşa için ne yapsak azdır
Hem Bursada hem de Balkanlarda 9 yıldır yapılan çalışmalarda emeklerinin karşılığını almaya başladıklarını da anlatan Başkan Altepe, Bursanın Balkanlara yapılan yatırımlarda öncü ve lider bir konuma ulaştığını sözlerine ekledi. Balkanlarla ilgili çalışmalarda hem ilçe belediyelerinin ve sivil toplum kuruluşlarının hem de işadamlarının desteğini aldıklarını anlatan Başkan Altepe, "Onlarca yıldır uzak kaldığımız Balkanlarla ilişkilerimizi geliştirmenin yanı sıra Bursanın güzel ilçesi Mustafakemalpaşa ile de çalışmalarımıza devam ediyoruz. Mustafakemalpaşa için ne yapsak azdır. Yeni yasadan sonra Mustafakemalpaşa kısa zamanda büyük değişime uğrayacak. Bu ilçe, üretimin de önemli bir merkezi olacak şeklinde konuştu.

Başkan Altepeye destek teşekkürü
Başkan Altepenin çalışmalarından mutluluk duyduklarını ve ilçeye verdiği değerin farkında olduklarını ifade eden Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ile Mustafakemalpaşa Rumeli Halk Oyunları ve Kültür Derneği Başkanı Abdullah Türkcan, kendilerine verdiği destekten ötürü Başkan Altepeye teşekkür etti. Açılışta halk oyunları gösterilerini izleyip ilçelilerle birlikte halay çeken Başkan Altepe, daha sonra da bilardo turnuvasında dereceye giren sporculara plaketlerini verdi.
Rumelisiad temsilcileriyle Hamzabey Muradiye, Namık Kemal, Vatan, Burfem, Kosovalılar ve Tunaboylular gibi Bursada faaliyet gösteren Rumeli kültür dernekleri başkanları da Mustafakemalpaşa ziyaretinde Başkan Altepeye eşlik etti. Altepe ve beraberindekiler Mustafakemalpaşa Belediyesini de ziyaret etti.

Sayı: 865 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18