banner34

banner6

'KOBİlere kira öder gibi fabrika imkanı verilmeli

"KOBİlere kira öder gibi fabrika imkanı verilmeli

Kent 19.11.2012, 22:00 19.11.2012, 22:00
'KOBİlere kira öder gibi fabrika imkanı verilmeli
"KOBİlere kira öder gibi fabrika imkanı verilmeli
Kimya OSB için BTSO Kimyasal Madde Üretimi Komitesi ve BTSO Meclis Üyesi İlker Duran, kimya sektöründe olası faciaların yaşanmaması adına Bursada kimya sektörüne yönelik bir altyapı ile oluşturulacak "Kimya Organize Sanayi Bölgesine ihtiyaç olduğunu söyledi.
Kimya sektörünün bir arada üretim faaliyetlerini gerçekleştirebileceği bir bölgenin oluşturulması gerekliliğinin altını çizen İlker Duran, konuyla ilgili kamuoyu oluşturma çalışmaları kapsamında EKOhaber Gazetesi Genel Müdürü Yılmaz Ardıçı ziyaret etti.
Kimya sektöründe üretim gerçekleştiren firmaların kapsamlı bir envanterinin de çıkarılması gerektiğini vurgulayan Duran, bu alanda faaliyet gösteren KOBİlere kira öder gibi fabrika sahibi olacakları fırsatlar sunulması gerektiğini söyledi.
Kimya OSB oluşumunun ulusal ve uluslararası yatırımcıyı da Bursaya çekeceğine vurgu yapan Duran, "Bugün sektörümüzün ithalatı 30 milyon dolar iken biz sadece 10 milyar dolarlık ihracat yapar durumdayız. Aradaki açığın kapanması ve 2023 vizyonunda kimya sektörüne verilen 55 milyar dolarlık hedefi yakalamamız ancak bu şekilde mümkün olur dedi.

Sayı: 863 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18