banner34

banner6

KENT KONSEYİ IŞIK TUTUYOR

KENT KONSEYİ IŞIK TUTUYOR

Kent 24.12.2012, 22:00 24.12.2012, 22:00
KENT KONSEYİ IŞIK TUTUYOR
KENT KONSEYİ IŞIK TUTUYOR
- BURSA KENT KONSEYİNİN DESTEĞİYLE İNEGÖLDE DÜZENLENEN SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA ÇALIŞTAYINDA ALINAN KARARLAR İLÇENİN KALKINMASINA IŞIK TUTACAK.

BURSA – Bursa Kent Konseyi Sürdürülebilir Kalkınma Çalışma Grubu, İnegöl Belediyesi ve Türkiye Orta Ölçekli İşletmeler, Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı (TOSYÖV) Bursa Destekleme Derneği tarafından düzenlenen Sürdürülebilir Kalkınma Çalıştayı, ilçenin sürekli kalkınması için yol haritası oluşturacak.

İnegölde düzenlenen çalıştaya, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, TOSYÖV Bursa Yönetim Kurulu Başkanı Habil Duran, Bursa Kent Konseyi Sürdürülebilir Kalkınma Çalışma Grubu Temsilcisi Dr. Mustafa Uysal, İnegöl Kent Konseyi Başkanı Burhan Alıcı, TOSYÖV Genel Sekreteri İsmail Korkmaz ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
Bursa Kent Konseyi Sürdürülebilir Kalkınma Çalışma Grubu Temsilcisi Dr. Mustafa Uysal, çalıştayın İnegölün geleceği açısından çok önemli olduğunu söyledi. Uysal, şehrin yaşam kalitesini geliştirmek amacıyla sürdürülebilir kalkınma anlayışı çerçevesinde sivil toplum kuruluşlarıyla ortak çalışmalar yürüttüklerini ifade etti. İnegöl Kent Konseyi Başkanı Burhan Alıcı ise, kent konseyinin yeni döneminde oluşturulan Sürdürülebilir Kalkınma Çalışma Grubunun, ilçenim yaşam kalitesini geliştirmek amacıyla sürdürülebilir kalkınma anlayışı çerçevesinde projeler ürettiğini belirtti.
İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ilçede ilk kez düzenlenen çalıştayın son derece önemli olduğunu, buradan çıkacak fikirlerin ilçe için bir yol haritası oluşturacağını söyledi. Çalıştayın ilk bölümünde katılımcılar, uzman eğitmenler eşliğinde iki çalışma grubuna ayrılarak İnegölün güçlü ve zayıf yönlerini, fırsatlarını ve tehditlerini belirledi. Gruplardan çıkan sonuçların değerlendirilmesinin ardından çalıştayın öğleden sonraki oturumunda da İnegöl ile ilgili çeşitli projeler üzerinde çalışıldı. Çalıştayın son bölümünde ise ortaya çıkan proje ve fikirlerin tanıtımları yapıldı. Programın ardından konuklar İnegölün tarihi mekanlarını gezdi.

Sayı: 868 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18