banner34

banner6

KDVde genelge bekleniyor

KDVde genelge bekleniyor

Kent 22.02.2010, 22:00 22.02.2010, 22:00
KDVde genelge bekleniyor
KDVde genelge bekleniyor

Bursa Vergi Dairesi Başkanı Saydam, KDV İade Tebliğinin akabinde yayınlanacak genelge ile, sistemin nasıl işleyeceği konusundaki tüm tereddütlerin ortadan kalkacağını ifade etti.

Bursa Vergi Dairesi Başkanı İbrahim Saydam, KDV İade Tebliği yayınlandığını, önümüzdeki günlerde bunların uygulanmasıyla ilgili bir genelge yayınlanacağını söyledi ve çıkacak olan genelge ile sistemin nasıl işleyeceği konusundaki tereddütlerin giderileceğini açıkladı.
Bursa Vergi Dairesi Başkanı İbrahim Saydam, Gelir İdaresi`nin yapmış olduğu çalışmaların iş hayatına ve topluma aktarılmasında mali müşavirlerin oldukça önemli bir konumda bulunduğunu söyledi.
Meslekte Dayanışma Grubu Derneği, Bursa Vergi Dairesi Başkanı İbrahim Saydamı ziyaret etti.
Ziyarette yaptığı konuşmada, mali müşavirlik mesleğinin Bursada 3 bin 600 civarında meslek mensubunu bünyesinde bulunduran büyük bir camia olduğunu kaydeden Saydam, Gelir İdaresinin yapmış olduğu çalışmaların, iş hayatına ve topluma aktarılmasında mali müşavirlerin oldukça önemli bir görevde bulunduğunu ifade etti.
Saydam, "Meslek mensupları Maliye Bakanlığının uygulamalarını bir angarya olarak görmemeli. Bunları, müşterilere verilecek bir hizmet, ekonomik bir değer olarak düşünmeli dedi.
İhracatçı mükelleflerin KDV iade talepleri ile ilgili olarak KDV İade Tebliği yayınladıklarını ve önümüzdeki günlerde bunların uygulanmasıyla ilgili bir genelge yayınlanacağını dile getiren Saydam, çıkacak olan genelge ile sistemin nasıl işleyeceği konusundaki tereddütlerin giderileceğini söyledi.
Meslekte Dayanışma Grubu Derneği Başkanı İsmet Kaynak da, Grubun geçmişi ve bugünkü faaliyetleri hakkında İbrahim Saydama bilgi verdi.

21. Vergi Haftası
kutlamaları başladı
22-28 Şubat tarihleri arasında 21.si kutlanacak olan Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında dün Atatürk Anıtına çelenk konuldu, bugün de Bursa Vergi Dairesi Başkanlığının İhsaniyedeki ek hizmet binasında basın bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Vergi Haftası etkinlikleri; kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilinci oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiye gönüllü uyumun sağlanması amacıyla 1990 yılından bu yana her yıl geleneksel olarak düzenleniyor.

Sayı: 720 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18