banner34

banner50

banner6

İTFAİYE YENİ TESİSLERLE DAHA DA GÜÇLENİYOR

İTFAİYE YENİ TESİSLERLE DAHA DA GÜÇLENİYOR

Kent 17.12.2012, 22:00 17.12.2012, 22:00
İTFAİYE YENİ TESİSLERLE DAHA DA GÜÇLENİYOR
İTFAİYE YENİ TESİSLERLE DAHA DA GÜÇLENİYOR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN DEMİRTAŞ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ İÇİNE YAPTIRILACAK OLAN İTFAİYE BİNASININ TEMELİ TÖRENLE ATILDI.
- BAŞKAN ALTEPE, İTFAİYE HİZMETİNİN ARANDIĞINDA EN GEÇ BİR İKİ DAKİKA İÇİNDE ULAŞTIRILMASI GEREKEN STRATEJİK BİR HİZMET OLDUĞUNU BELİRTEREK, BU NEDENLE TEŞKİLATI EKİP VE EKİPMAN YÖNÜNDEN GÜÇLENDİRDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

BURSA – İtfaiye teşkilatını ekip ve ekipman yönünden sürekli güçlendiren Bursa Büyükşehir Belediyesi, Beşevler Küçük Sanayi, Mudanya ve Kestel itfaiye binalarının ardından bir itfaiye binası da Demirtaş Organize Sanayi Bölgesine kazandırıyor. Temeli atılan itfaiye binası sayesinde hem DOSAB içindeki endüstriyel yangınlara, hem de çevredeki olaylara anında müdahale edilebilecek.

Büyükşehir sınırlarının genişlemesine paralel olarak merkez ilçelerde eksikliği hissedilen hizmet birimlerini de bir bir oluşturan Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak olan DOSAB İtfaiye binasının temeli törenle atıldı. Sanayi bölgesi ve çevresi için büyük önem taşıyan itfaiye binasının temel atma törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Gemlik Belediyesi Başkanvekili Refik Yılmaz, Büyükorhan Belediye Başkanı Selami Selçuk Türkmen, Karıncalı Belde Belediye Başkanı Halil İbrahim Karagöz, Yeni Sölöz Belde Belediye Başkanı Güngör Özhan, AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, DOSAB Başkanı Ferudun Kahraman, DOSABSİAD Başkanı Selim Yedikardeş ile çok sayıda davetli katıldı.

İtfaiye hayati önem taşıyor
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, törende yaptığı konuşmada itfaiye hizmetlerinin belediyecilik hizmetleri arasında ayrı bir önemi olduğunu, bu nedenle itfaiye teşkilatına verdikleri önemi sağladıkları ekip ve ekipman destekleri ile gösterdiklerini söyledi. İtfaiye hizmetinin, arandığında bir iki dakika içinde ulaştırılması gereken bir hizmet olduğunun altını çizen Başkan Altepe, "Halkımızın can ve mal güvenliğini en iyi şekilde korumak, olası yangınları en az zararlarla atlatmak bizim için çok önemli. Bu nedenle itfaiye teşkilatımızı gün geçtikçe daha da güçlendiriyoruz. Küçük Sanayi, Mudanya ve Kestel İtfaiye binalarımızı hizmete açmıştık. Personel sayımızı 272ye çıkardık ve yüzde 25lerde olan norm kadromuz yüzde 70ler seviyesine çıktı. Yine dar sokak ve uzak köylerdeki olası yangınlara anında müdahale için yangın dolapları oluşturduk. İtfaiye bünyesindeki 21 personelimiz cankurtaran eğitimlerinin ardından Gemlik ve Mudanya sahillerinde 2 botumuzla halkımız can güvenliğini sağlamak için görev yapıyor. Temelini attığımız DOSAB itfaiye binamızla hem bölgedeki sanayi tesislerinde çıkması muhtemel endüstriyel yangınlara hem de çevredeki olaylara daha kısa zamanda müdahale etme imkanı bulacağız diye konuştu.

DOSABtan yeni araç sözü
Demirtaş Organize Sanayi Bölgesinde faal 420 firmada 41 bin 455 kişinin istihdam edildiğini hatırlatan DOSAB Başkanı Ferudun Kahraman ise alt ve üst yapısı tamamlanan DOSABın, Türkiyedeki birçok sanayi bölgesine örnek gösterildiğini hatırlattı. DOSABtan yapılan ihracatın 3,5 milyar dolar sevisinde olduğunu kaydeden Kahraman, "Sanayi alanındaki yatırımlarımızın yanında kent yararına her türlü sosyal sorumluluk projesinde de görev alıyoruz. Özlücede yapacağımız fen lisesi ve yurt binasında inşaat başladı. 2010 yılında Büyükşehir Belediyemize 2 adet tam donanımlı itfaiye aracı vermiştik. Yine itfaiye binasının yapılacağı alanı da belediyemize tahsis ettik. Bunun yanında önümüzdeki yıl yeni bir itfaiye aracını daha Belediyemize kazandıracağız dedi.
Konuşmaların ardından 700 metrekare taban alanına sahip idari bina ve garaj kısmında oluşan itfaiye binasının temeli, Başkan Altepe ve protokolün butona basması ile atıldı.

Sayı: 867 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18